Kosmetyka twarzy
26 czerwiec 2013
Kiedy na zewnątrz zaczynają panować wysokie temperatury, zamieniamy ciężką i niewygodną odzież na lekkie i zwiewne ubranie. Podobnie powinnyśmy zrobić z kosmetykami do twarzy.
Cera w czasie letnich upałów wymaga specjalnego traktowania. Oto lista kilku przydatnych podkładów oraz kremów tonujących:

Podkład mineralny Lily Lolo. Idealnie nadaje się do cery tłustej, która pod wpływem wysokiej temperatury produkuje więcej sebum, co przyczynia się do zatykania porów skóry. Dzięki mineralnym drobinkom twarz przez długi czas pozostaje matowa. Dodatkową zaletą tego podkładu jest to, że nie czujemy, iż w ogóle mamy go na sobie.
Cena ok. 70 zł.

Vichy , Aera Teint Pure. Stworzony z myślą dla pań o cerze normalnej i mieszanej. Posiada bardzo lekką konsystencje, która znakomicie wiążę się ze skórą. Podkład nie zatyka porów, utrzymuje się przez 12 godzin, i co najważniejsze ,w czasie upałów pozwala skórze oddychać.
Cena ok. 85 zł.


Pharmaceris F. Jeden z wielu kremów tonujących, którymi coraz częściej zastępujemy zwykłe fluidy w czasie lata. Oprócz tego, że nadaje się do każdego rodzaju skóry, nie posiada konserwantów i jest bezzapachowy. Ponadto zawiera filtr SPF 20, który dodatkowo chroni cerę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Cena ok. 36 zł.

Lirene, Intensive cover. Jego największą zaletą jest lekkie, ale dokładne krycie skóry twarzy, na której utrzymuje się nawet do 16 h. Posiada dosyć gęstą konsystencje, co może utrudniać rozprowadzanie, ale za to bardzo dobrze wiążę się z cerą nadając jej naturalny koloryt. Posiada filtr SPF 10 i dosyć przystępną cenę – ok. 25 zł.Bourjois, Healthy Mix. Bardzo wydajny podkład o delikatnej i kremowej formule. Zapewnia skórze jednolity koloryt i pół-matowe wykończenie. Nadaje się do każdego rodzaju cery. Duży plus za specjalną pompkę, która ułatwia aplikację. Podkład utrzymuje się do 16 h, dzięki czemu cera na długo zachowuje świeży i naturalny wygląd.
Cena ok. 55 zł.
photo/szafa.pl

Należy pamiętać, że tak naprawdę nie ma podkładu, który zapewni nam matową cerę przez cały dzień. To, ile czasu puder utrzyma się na skórze, jest w głównej mierze uzależnione od jej rodzaju oraz od warunków pogodowych panujących danego dnia. Aby jednak utrzymać efekt świeżości jak najdłużej. możemy uzupełniać makijaż pudrami transparentnymi, np. Vischy Dermablend (ok. 65 zł).

Monika Adamus
Ilość wyświetleń: 3528

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+