SPA & Beauty News
14 luty 2013
12 lutego w Rclinic odbyła się polska premiera amerykańskiej marki PCA Skin. Podczas spotkania dr Robert Chmielewski opowiedział o nowatorskim zabiegu, modelującym ciało i podkreślającym naturalne kształty – Body Contouring. Przedstawiciele firmy Bio-estetic zaprezentowali linię preparatów opartych na retinolu, skierowanych do szerokiego spectrum odbiorców.
Niczym Wenus z Milo i Dawid
Body Contouring, czyli nowatorska metoda plastyki ciała, podkreślająca naturalną linię mięśni, jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. W krajach zachodnich, w których zabieg jest już oferowany od kilku lat, pacjentki najchętniej modelują takie części ciała jak brzuch, talia, plecy, uda i pośladki. Mężczyźni mogą uwydatnić zarys swoich mięśni m.in. na brzuchu czy rękach. Body Contouring opiera się na działaniu strumienia wody, który poprzez cienką kaniulę wprowadzany jest pod skórę, a następnie wymywa tkankę tłuszczową. Zabieg wykonuje się przy użyciu najnowszej generacji Body Jet Evo. Urządzenie służy do metody Aqua Shape – nowoczesnego i najbardziej naturalnego sposobu usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, bazującego na działaniu strumienia wody. Modelowanie ciała i usuwanie zbędnego tłuszczu poprzez liposukcję wodną jest najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą. Body Jet Evo umożliwia nam uzyskanie trwałego efektu poprzez mało inwazyjne działanie, które znacznie skraca czas rekonwalescencji – wyjaśnił dr Robert Chmielewski z Rclinic.

photo/skinov8ive.com


Zdrowa skóra, to piękna skóra
Firma PCA Skin jest liderem w dziedzinie rozwoju profesjonalnych peelingów chemicznych oraz preparatów, bazujących na retinolu – najskuteczniejszego składnika regenerującego oraz anti-aging. Po raz pierwszy produkty PCA Skin będą dostępne w Polsce – Bio-Estetic wprowadza na polski rynek linię peelingów oraz preparatów do kuracji domowej, opartych na retinolu. Rclinic będzie pierwszą kliniką w Polsce, oferującą preparaty amerykańskiej firmy. PCA Skin pomaga leczyć takie problemy skórne, jak:
• fotostarzenie,
• brak jędrności,
• przebarwienia,
• trądzik oraz trądzik różowaty,
• nadmierny łojotok.

Preparty o mniejszym stężeniu retinolu, przeznaczone dla osób ze skórą bardziej wrażliwą oraz tych, które dopiero planują zacząć stosować kosmetyki oparte na tym składniku to Retinol Complex A&C Synergy oraz Retinol Renewal with RestorAtive Complex. Pierwszy preparat jest polecany osobom, które cierpią na trądzik, nadmierny łojotok i przebarwienia. Druga propozycja jest rekomendowana do skóry z widocznymi oznakami fotostarzenia oraz zmarszczkami.

PCA Skin oferuje również mocniejsze preparaty, oparte na 0,5% retinolu – Intensive Age Refining Treatment 0.5% Pure Retinol Night oraz Intensive Clarity Treatment 0.5% Pure Retinol Night. Peelingi i serum z oferty PCA Skin wyróżniają się na rynku poprzez swoją formułę, która zapewnia dużą skuteczność, jednocześnie minimalizując skutki uboczne – wyjaśniła podczas spotkania w Rclinic, Karina Zontek z Bio-Estetic.

Zabieg intensywnie odmładzający, bazujący na peelingach i serum z linii PCA Skin, jest terapią, która głęboko regeneruje skórę twarzy. W swojej delikatniejszej formie ma charakter anti-aging – pozwala znacząco opóźnić proces starzenia skóry. Zabieg zwiększa poziom nawilżenia skóry, redukuje zaczerwienienia i stany zapalne, pobudza syntezę kolagenu, elastyny, wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia, poprawia gęstość skóry oraz spłyca drobne linie i zmarszczki. Zalecamy terapię, bazującą na pielęgnacji domowej oraz zabiegach odmładzających. PCA Skin oferuje preparaty, które są w stanie zapewnić kompletną pielęgnację skóry twarzy. – tłumaczyła Karina Zontek.

Zadbaj o ciało i twarz w Rclinic
Dr Robert Chmielewski jest prekursorem zabiegu Body Contouring w Polsce, który od drugiej połowy października 2012 r. jest częścią oferty warszawskiej kliniki medycyny estetycznej. Od lutego 2013 r. preparaty PCA Skin oraz zabieg intensywnie odmładzający są dostępne w klinice.
Ilość wyświetleń: 3265

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+