Home&Design
18 kwiecień 2013
Rozglądasz się po mieszkaniu, chcesz coś zmienić, ożywić pomieszczenia. Kupujesz mnóstwo dodatków, które zmieniają się potem w stertę zbędnych rzeczy, bo szybko się nudzą. Jak tego uniknąć, a zarazem osiągnąć zamierzony cel? To proste – chwyć za pędzel i pomaluj wnętrza.
Trendy 2013
W tym roku producenci farb wskazują, że najmodniejszymi kolorami tego lata będą szmaragd i wszystkie jego odcienie. Symbolizuje on witalność, siłę i szczęście. Dobierz do niego szlachetne materiały, takie jak jedwab, welur, skóra czy tafta. Jeśli przewidujesz rozłożenie po mieszkaniu dodatków niech będą one w kolorach metalicznych (złoto, miedź, srebro) i białoperłowych (to pozwoli osiągnąć ci efekt elegancji). Jeśli w planach masz połączenie go z innym kolorem, wybierz fiolet – dzięki temu pokój będzie niósł ze sobą więcej energii. Natomiast, gdy chcesz osiągnąć efekt ekstrawagancji zestaw szmaragd z czernią i bielą. Dobrym rozwiązaniem jest też połączenie głównego koloru z jego odcieniami.

photo/lushome.com

Biel zawsze w modzie
Tak jak o czarnych sukienkach mówi się, że są zawsze na czasie, tak i białe kolory ścian nigdy nie zawiodą. Pasują do każdego koloru i rodzaju mebli. Są po prostu bezpieczne. To ponadczasowa klasyka. Kolor ten poleca się zwłaszcza w sypialni. Jasne barwy uspokajają. Dzięki temu łatwiej będzie ci się zrelaksować i zasnąć. Gdy dodasz do niego białe meble osiągniesz efekt czystości, elegancji, a przede wszystkim rozjaśnisz całe pomieszczenie, co pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie.

photo/indechouse.com


Wybierając kolor do wnętrza kierujmy się też jego rolą. Jeśli w sypialni zastosujesz czerwoną barwę, na pewno cię nie wyciszy, a wręcz pobudzi. Tak samo w gabinecie – skoro masz tam pracować, to żółć czy zieleń – rozleniwią cię. W przypadku wątpliwości poszukaj porad w internecie lub udaj się do architekta wnętrz. Specjaliści zawsze wiedzą, co jest na topie i jak należy łączyć detale, by stworzyły spójną całość.

Dorota Szeliga
Ilość wyświetleń: 3274

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+