SPA w Polsce
11 czerwiec 2015
Szczecin już dwukrotnie gościł przepiękne statki w ramach finałów The Tall Ship Races. Już niedługo będziecie mogli doświadczyć tego w stolicy Pomorza Zachodniego po raz kolejny. Do Szczecina zawitają wielkie żaglowce w ramach imprezy Baltic Tall Ship Regatta!
Czym są te zawody?
The Tall Ships Races to doroczne regaty wielkich żaglowców, których organizacją zajmuje się Sail Training International. Są to bardzo efektowne zawody podczas których mierzą się ze sobą największe i najpiękniejsze żaglowce na świecie. Całą ideą regat jest edukacja i wychowanie młodych ludzi pod żaglami na pokładach wielkich jednostek. Pod koniec odbywania się regat następuje wielki finał, który zwykle jest podejmowany przez jedno miasto. Już dwukrotnie tym zaszczytem został wyróżniony Szczecin! Po raz pierwszy w 2007 roku. Impreza była na tyle udana i zachwyciła organizatorów całych regat, że natychmiast obiecali ponownie wybrać stolicę Pomorza Zachodniego na gospodarza finału regat. Drugi finał odbył się w 2013 roku. Całe miasto jeszcze lepiej przygotowało się do imprezy i był to znowu fantastyczny sukces. Dlatego Szczecin został po raz kolejny wybrany gospodarzem finału w 2017 roku. Wszystko wskazuje na to, że stolica Pomorza Zachodniego zostanie regularnym gospodarzem finałów The Tall Ship Races.

Na czym polega The Tall Ships Races?
W TTSR udział mogą wziąć wszystkie statki i załogi świata. Impreza ma na celu zacieśnianie kontaktów między młodzieżą z różnych krajów. Podczas TTSR rozgrywane są zazwyczaj dwa wyścigi i jeden etap towarzyski z wymianą załogi na pokładach. Oprócz nagród za zwycięstwo w regatach są także nagrody specjalne dla najbardziej przyjaznych załóg. Nagroda główna, przyznawana przez kapitanów jednostek uczestniczących w regatach, przypada za „tworzenie klimatu międzynarodowej przyjaźni”. Nic dziwnego, że taka idea otwiera kolejne miasta na brać żeglarską, a sportowe zmagania, marynarskie gry i zabawy, biesiady w pubach i na ulicach – wciągają także mieszkańców i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają na zloty. To wyjątkowa okazja do poznania tradycji i klimatu życia na dawnych i współcześnie budowanych żaglowcach, które przeżywają swój renesans. „Poczuć wiatr w żaglach” można również śpiewając szanty, słuchając „morskich opowieści”, czy oglądając parady żaglowców żegnających gościnne porty. Zloty cieszą się wielką popularnością zarówno wśród uczestników i widzów, miasta portowe zabiegające o prawo goszczenia floty muszą czekać w kolejce. Trasa niezmiennie wiedzie przez różne państwa aż do portu finałowego (za każdym razem gospodarzem jest kto inny).

Baltic Tall Ships Regatta 2015
W czerwcu tego roku (w dniach 12-15.06.2015) po raz kolejny powitamy przy gościnnych szczecińskich nabrzeżach najpiękniejsze żaglowce i jachty z całego świata. Szczecin będzie organizował The Baltic Tall Ships Regatta 2015 wspólnie z litewską Kłajpedą i Sail Training International. Udział w regatach zapowiedziały: największy szkolny żaglowiec świata, pływający pod rosyjską banderą SEDOV, dwie jednostki siostrzane wybudowane w polskich stoczniach: DAR MŁODZIEŻY i MIR, FRYDERYK CHOPIN, którego portem macierzystym jest Szczecin, ZAWISZA CZARNY, GENERAŁ ZARUSKI, SHTANDART, MERCEDES, ZŁOTY LEW, JOANNA SATURNA i inne. Wydarzeniu będzie towarzyszył jubileuszowy X Zlot Oldtimerów, którego gośćmi będą wiekowe żaglowce i jachty.
Ponownie zapowiada się kilka dni ciekawej zabawy, niezwykłych spotkań mieszkańców miasta z żaglowcami i jachtami oraz ich załogami. Załogi spotkają się z mieszkańcami miasta i gośćmi podczas parady załóg i ceremonii rozdania nagród. Po paradzie załogi zostaną zaproszone na wesołą zabawę. Żaglowce otworzą swoje pokłady dla zwiedzających na cały okres pobytu w szczecińskim porcie. Kapitanowie kilku żaglowców zdecydowali się na zorganizowanie biletowanych rejsów żaglowcami po porcie. Finałowi regat będą towarzyszyły koncerty gwiazd, zespołów szantowych, folkowych.


photo/gospodarkamorska.pl


Kolejna wizyta żaglowców na Pomorzu Zachodnim
Już w 2017 Wały Chrobrego w Szczecinie już po raz trzeci zatętnią jedyną w swoim rodzaju żeglarską atmosferą. W dniach 5 do 8 sierpnia 2017 roku odbędzie się kolejny Finał The Tall Ships Races! Czy po raz kolejny Pomorze Zachodnie wraz ze swoją stolicą staną na wysokości zadania i ugoszczą przybyłe załogi w iście królewski sposób? Jesteśmy pewni, ze tak! To będzie kolejny wielki sukces miasta i całego regionu. Pomorze Zachodnie staje się kolebką wielkich żaglowców. Jeśli jeszcze nigdy nie mieliście okazji podziwiać tych wspaniałych jednostek pływających na własne oczy to koniecznie musicie zawitać do Szczecina w dniach 12-15.06.2015. Będzie to doskonały przedsmak tego co czeka was za dwa lata…

Polecane obiekty SPA w Zachodniopomorskim:

Hotel "Cesarskie Ogrody"
w Świnoujściu

Baltic Cliff Apartaments SPA&Wellness Niechorze

Arka Medical SPA w Kołobrzegu
Ilość wyświetleń: 5851

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+