Domowe SPA
20 marzec 2013
Nieestetycznie wyglądające pory? Wystarczy, że zrobisz niewielkie zakupy w pobliskim warzywniaku i poświęcisz chwilę na samodzielne przygotowanie kosmetyków, dzięki którym z pewnością zniwelujesz rozmiar problemu.
Czym są rozszerzone pory?
Te drobne kanaliki stanowią nieodłączny element skóry, która dzięki nim może oddychać oraz odprowadzać sebum. Produkowany w nadmiernych ilościach łój, nanoszone duże porcje kosmetyków oraz osadzane na powierzchni twarzy zanieczyszczenia powodują jednak powiększanie się porów, co skutkuje nieestetycznym wyglądem i nasiloną podatnością na tworzenie szpecących krostek. Systematyczna pielęgnacja skóry domowymi kosmetykami wystarczy, żeby zredukować wielkość porów, a tym samym maksymalnie poprawić wygląd i kondycję skóry twarzy.

Krok pierwszy: tonizuj
Podstawą kurateli jest staranne oczyszczanie cery, dzięki któremu zapobiegniesz gromadzeniu się w porach łoju oraz zanieczyszczeń blokujących mieszki włosowe i powodujących formowanie zaskórników. Do codziennego przemywania twarzy używaj wacika nasączonego tonikiem. Taki tonik możesz stworzyć sama – wystarczy przestudzony napar z szałwii, która wykazuje działanie odświeżające, ściągające oraz przeciwzapalne.

Krok drugi: paruj
Dwa razy w tygodniu wykonaj „parówkę” wzbogaconą o garść świeżych ziół oraz kilka kropel ziołowego olejku eterycznego. Terapia służy otworzeniu zatkanych porów, oczyszczeniu ich z namnożonych i rozwijających się wewnątrz bakterii beztlenowych, a także zmniejszeniu ilości wydzielanego sebum. W rezultacie odblokowane pory ulegają wyraźnemu zmniejszeniu, a nieskazitelna skóra może swobodnie oddychać.

Krok trzeci: peelinguj
Istotne jest także złuszczanie obumarłych komórek naskórka, dzięki czemu zniwelujesz głębokość kanalików i osłabisz ich widoczność. Ponadto usunięcie zrogowaciałej warstwy skóry jest równoznaczne z pogorszeniem doskonałych warunków dla rozmnażania się zarazków. Peeling przygotuj z dwóch łyżeczek sody skropionej odrobiną wody. Powstała papką wykazuje właściwości antybakteryjne i udrażniające, dlatego co tydzień przez minutę masuj nią skórę twarzy.

photo/beautyheaven.com.eu

Krok czwarty: maskuj
We własnym „laboratorium” możesz przyrządzić również naturalną maseczkę z ogórka, który ściągnie pory oraz rozjaśni i jednocześnie ujednolici koloryt cery. Preparat przyszykuj z niewielkiego startego, odciśniętego z soku szklarniowego ogórka wymieszanego z trzema łyżkami jogurtu naturalnego. Maskę trzymaj na twarzy przez dwadzieścia minut, a całą kurację powtarzaj co kilka dni.

Krok piąty: nacieraj
Od czasu do czasu przetrzyj skórę kostką lodu z wody mineralnej lub plastrem cytryny, która zamknie kanaliki.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 4137

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+