Poradnikowy kurs makijażu - cz. 2
21 listopad 2012
Poradniki makijażowi to doskonałe źródło wiedzy o technikach nakładania i dobierania make up’u. Prezentujemy Wam kolejną porcję książek, które warto przeczytać
Praca zbiorowa, seria książek „Sztuka makijażu”
 

fot. polki.pl

Seria książek „Sztuka makijażu” dotyczy kolejno makijażu ślubnego, wieczorowego i codziennego. Przedstawione techniki przeznaczono młodym dziewczętom oraz dojrzałym kobietom.

Makijaże ślubne kierowane są nie tylko do Panny Młodej, ale także świadkowej czy druhny.

Makijaże wieczorowe wpasowują się w charakter okoliczności np. balu karnawałowego, studniówki, imprezy klubowej, wizyty w operze.

Makijaże codzienne również dostosowane są do okazji np. wyjścia do szkoły, na spotkanie biznesowe czy lunch z przyjaciółmi.

Do każdego z poradników została dołączona płyta DVD prezentująca wykonanie krok po kroku zarówno delikatnych i wyrazistych makijaży, na różnych twarzach i odcieniach skóry.
Cena: około 50 zł

Bobbi Brown, „Perfekcyjny makijaż”
 

fot. www.galaktyka.com.pl

Wizażystka z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem Bobbi Brown w poradniku „Perfekcyjny makijaż” hojnie dzieli się swoją wiedzą z amatorami i profesjonalnymi makijażystami.

Autorka w książce omawia podstawy pielęgnacji skóry oraz wpływ diety na kondycję cery. Prezentuje sposoby użytkowania pędzli i innych specjalistycznych narzędzi do makijażu, udziela wskazówek dotyczących wyboru i aplikacji eyeliner’a, cieni, tuszu do rzęs, uczy maskowania cieni pod oczami, osiągania efektu skóry muśniętej słońcem przez zastosowanie ziemi egipskiej i samoopalacza oraz proponuje konkretne barwy w makijażu dopasowane do karnacji. Wizażystka pokazuje także przykłady oraz sposoby wykonania make up’u na specjalne okazje.

Książka umożliwia każdej kobiecie zdobycie wiedzy dotyczącej pielęgnacji urody i opanowania sztuki makijażu. Ponadto, stanowi przewodnik dla osób pragnących osiągnąć wyższy stopień wtajemniczenia i zostać profesjonalnymi makijażystami.
Cena: około 68 zł
Taylor Chang Babaian, „Stylowy makijaż oczu”
 

fot. www.fabryka.pl

Makijażystka gwiazd Taylor Chang Babaian w książce „Stylowy makijaż oczu” dzieli się cennymi radami dotyczącymi stylizacji makijażowych dla kobiet w różnych przedziałach wiekowych, o odmiennej karnacji, kształcie i barwie oczu. Wizażystka uczy tworzenia idealnych makijaży dostosowanych do wielu okoliczności. Poradnik pomaga również w wypracowaniu techniki regulacji i podkreślania łuku brwiowego. Książka zawiera praktyczne, instrukcje wzbogacone ilustracjami, dzięki którym wykonanie spektakularnego makijażu okazuje się dziecinnie proste.
Cena: około 37 zł

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 2659


Google+ Obserwuj w Google+