Kosmetyka twarzy
6 wrzesień 2013
Lubimy słońce i letnią beztroskę, ale to właśnie one mogą być powodem naszych późniejszych problemów ze skórą. Mimo, że piękna i opalona skóra to najlepsza pamiątka z wakacji, po lecie jej stan pozostawia wiele do życzenia. Nadmiar słońca może przesuszyć cerę i spowodować nieestetyczne przebarwienia.
W okresie letnim jesteśmy wyjątkowo narażeni na wpływ szkodliwych czynników - promieniowanie UV, kąpiele w słonej morskiej wodzie, oraz wiatr uszkadzają barierę hydrolipidową skóry, niszczą struktury skórne i zakłócają jej równowagę fizjologiczną. Skóra po lecie jest bardzo często odwodniona i szorstka w dotyku. Słońce sprzyja wysuszeniu skóry, dlatego po sezonie nietrudno o suchość i pojawienie się zmarszczek. Skórze należy wówczas zapewnić kurację kremami bogatymi w takie składniki odżywcze jak: ceramidy i kwas hialuronowy, a w przypadku pań dojrzałych - fitohormony. Chcąc mieć jednak pewność, że zadbamy o swoją skórę należycie, skorzystać można z zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym.

Mikrodermabrazja
Po lecie skóra wymaga oczyszczenia i złuszczenia. Zadanie to spełni popularny zabieg mikrodermabrazji. Odblokuje pory, usunie suchą warstwę naskórka, rozświetli i rozjaśni twarz. W przypadku młodych kobiet delikatna mikrodermabrazja i maseczka nawilżająca powinny przywrócić skórze witalność i zdrowy wygląd. Dla pań po 30-tym roku życia będzie to przygotowanie skóry do kolejnych odżywczych zabiegów, które warto wykonać po lecie.

Chemabrazja
Peeling chemiczny poleca się osobom w każdym wieku, szczególnie w przypadku powakacyjnych zmian barwnikowych, uszkodzeń słonecznych i pojawiających się nowych zmarszczek. Plamy i przebarwienia posłoneczne na skórze najlepiej likwidują chemabrazje z kwasami owocowymi: glikolowy lub migdałowy. Intensywne złuszczanie przywróci skórze blask i świeżość.

Oxybrazja
Jest to inaczej mikrodermobrazja tlenowa, przy pomocy której można usunąć złuszczający się naskórek, zaskórniki i zwęzić pory, a ponad to zredukować zmarszczki i wyrównać pigmentację skóry. Zabieg odświeża, wygładza i rozjaśnia cerę. Można go wykonywać nawet przy bardzo wrażliwej i naczynkowej skórze.

photo/winchesterwellnesscenter.com

Mezoterapia bezigłowa
Morska woda i wiatr przesuszają cerę. Dlatego po lecie wymaga ona konkretnego nawilżenia. Mezoterapia bezigłowa to zabieg dla przesuszonej skóry, którego zadaniem jest przede wszystkim nawilżenie, rozjaśnienie plam, oraz delikatny lifting.

Fotoodmładzanie
Wczesna jesień to najlepszy czas na pozbycie się rozszerzonych naczynek, które popękały na skutek nasłonecznienia. Można to zrobić dzięki zabiegowi fotoodmładzania z zastosowaniem aparatury IPL, który pomoże usunąć przebarwienia, piegi i inne zmiany pigmentowe, rumień i delikatne zmarszczki. W trakcie zabiegu skórę poddaje się działaniu różnej długości fal, aby działała na różne zmiany i na różnej głębokości skóry.

Justyna Cachel
Ilość wyświetleń: 2336

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+