Dermatologia estetyczna
27 luty 2013
Ciąża, dieta cud i związany z nią efekt jo-jo powodują rozciągnięcie skóry i prowadzą do powstawania rozstępów. Niestety, nawet najlepsze kremy nie potrafią usunąć nieestetycznych prążków. Współczesne kosmetyki potrafią jedynie zapobiegać powstawaniu rozstępów. Aby je wyleczyć, należy udać się do dermatologa estetycznego.
Poznać wroga
Rozstępy są to wrzecionowate pasma, które występują na skórze ud, brzucha, piersi i pośladków. W początkowym etapie rozwoju rozstępy mają różowy, purpurowy, fioletowy lub ciemnobrązowy odcień. Jeśli nie będą leczone, po pewnym czasie zbledną i staną się białymi, głębokimi wcięciami, przypominającymi blizny. Takie rozstępy leczy się o wiele trudniej. Dlatego podczas diety lub ciąży należy intensywnie nawilżać skórę, by była elastyczna i bardziej odporna na rozciąganie. Na zabliźnione rozstępy nie działają żadne kosmetyki. Można je usunąć jedynie za pomocą specjalistycznego sprzętu, dostępnego w gabinetach medycyny estetycznej.

Laseroterapia
Rozstępy są informacją, że włókna kolagenowe w naszej skórze zostały uszkodzone. Aby pozbyć się czerwonych i purpurowych prążków, potrzebna jest produkcja nowego kolagenu. Do tego celu wykorzystuje się laser naczyniowy, który zwalcza czerwonawe prążki i pomaga w produkcji nowych komórek skóry. Z kolei laser frakcyjny może pomóc zlikwidować starsze, głębiej osadzone w naszej skórze, rozstępy. Dzięki emitowanemu ciepłu linie rozstępów stają się jakby rozmazane, co czyni je mniej widocznymi.
Cena: piersi – ok. 1000 zł, brzuch – ok. 1500 zł, pośladki – ok. 1500 zł.

Terapia igłowa 
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w rozstępy preparatu, który stymuluje proces produkcji włókien kolagenowych. Preparat ten zawiera krzem organiczny, który aktywuje w naszej skórze enzymy poprawiające elastyczność skóry. Po zabiegu lekarz wykonuje lekki masaż skóry, którego celem jest równomierne rozprowadzenie preparatu.
Cena: ok. 1700 zł (zależy od ilości zużytego preparatu).

photo/cellulite.com

Peeling
TCA to kwas trójchlorooctowy, który jest pochodną kwasu octowego. Peelingów na bazie tego kwasu używa się, gdy rozstępy są bardziej „zakorzenione” w naszej skórze. Kwas trójchlorooctowy powoduje bowiem kontrolowane oparzenie chemiczne, w wyniku którego dochodzi do głębokiego złuszczania naskórka. Taki zabieg sprawia, że rozstępy szybciej stają się mniej wyraźne.
Cena zabiegu: ok. 200 zł (zależy od obszaru skóry).

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 3656

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+