SPA & Beauty News
14 listopad 2012
Na polskich wybiegach coraz częściej można spotkać aktorki, piosenkarki, a także ich córki. Nowy trend, czy kaprysy gwiazd? Zastanawiamy się w jakim stopniu znane nazwisko pomaga dostać się na wybieg?
To co dzieje się na polskich pokazach mody to ewenement na skalę międzynarodową. Na zagranicznych wybiegach bardzo sporadycznie spotkać można celebrytów, chodzą po nich głównie profesjonalne modelki. W Polsce rzadko kiedy odbywa się pokaz bez udziału znanych osób.
 

Weronika Książkiewicz
fot. mmlodz.pl

Fashion Week w Łodzi, który miał miejsce wiosną tego roku, został okrzyknięty przez widzów pokazem gwiazd, a nie trendów w modzie. Prezentowały się m.in. Dorota Czaja i Ilona Felicjańska, Weronika Książkiewicz i Lidia Popiel. Katarzyna Glinka brała udział w świątecznym pokazie "Dzieci - dzieciom". Towarzyszyła jej córeczka Olgi Borys i Wojciecha Majchrzaka. Na wybiegu we Wrocławiu pojawia się też Wiktoria Grycan. Do roli modelki pretenduje też córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa, która wystąpiła, na pokazie znanego projektanta Łukasza Jemioła, w ramach FashionPhilosophy Week Poland.

Czy modelki zastąpią celebryci i ich córki?

- Jestem zdecydowaną zwolenniczką profesjonalizmu, wybierania do pracy profesjonalnych modelek – przyznaje Karolina Książek, właścicielka agencji Carl Models z Poznania, której podopieczne chodzą wyłącznie po zagranicznych wybiegach. - Tylko w Polsce znane osoby tak często prezentują modę, zagranicą zdarza się to bardzo rzadko, tylko na wyraźne życzenie np. projektanta – dodaje.

Agencje modelek nie mają wpływu na to, kto pojawi się na pokazie. To zależy wyłącznie od ich klienta, z reguły projektanta. Projektant zaś jest najczęściej osobą zaprzyjaźnioną z celebrytkami, które są jego potencjalnymi klientkami. I koło zamyka się. Jak tłumaczył projektant Łukasz Jemioł, Kinga Rusin jest jego klientką i chciał spełnić marzenie jej 12 – letniej córki Igi. Otworzyła więc ona pokaz linii młodzieżowej.
 

Iga Lis
fot. expressilustrowany.pl

Kto wystąpi w pokazie, decyduje też casting. - Podczas takich castingów modelki wybierane są przez reżysera i choreografa pokazów bądź też samego projektanta – przyznaje Damian Kaca z Avent Models. Celebytki z reguły zapraszane są na wybiegi, by uatrakcyjnić całą imprezę. Wiadomo, że im większa gwiazda wystąpi, tym większą zbierze publiczność i zdjęć w mediach. Czy zatem projektanci znaleźli sposób na to, by było o nich głośno?

Na zagranicznych wybiegach
 

Georgia Jagger
fot. sulekha.com

Czy rzeczywiście za granicą protekcja rodziców nie jest spotykana? Córka Madonny, Lourdes Leon marząca o karierze projektantki mody, wspólnie ze sławną mamą zaprojektowały linię ubrań młodzieżowych dla sieci Macy. Stella McCartney, córka znanego wokalisty The Beatles od wielu lat robi karierę w świecie mody. Na jej pracę, także z zamiłowania do Paula, patrzą z uwagą wszyscy. Georgia Jagger, córka wokalisty The Rolling Stones także jest modelką i zarazem twarzą jednej z kosmetycznych marek. Oj, dobrze mieć znanych rodziców.

Agnieszka Kubiak-Falęcka
Ilość wyświetleń: 3294

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+