Home&Design
8 luty 2013
Każda z nas posiada przyprawy i zioła, przechowujemy je zazwyczaj w mało finezyjnych pojemniczkach, które ani nie przyciągają uwagi, ani nie mają wyjątkowego wyglądu – wtapiają się w naszą kuchenną przestrzeń i giną w niej na dobre. Czas na zmiany: niech twoje przyprawy staną się dekoracją samą w sobie.
Na rynku znajduje się wiele propozycji najróżniejszych opakowań na przyprawy. Grunt to wybranie czegoś, co będzie pasowało do twojej kuchni czy do innego pomieszczenia, w którym będziesz je przechowywać.

Biblioteczna kasetka
Póki nie wprowadzono na stałe komputerowej bazy książek w twojej pobliskiej bibliotece, podchodziłaś do drewnianej szafy, wyciągałaś szufladkę z wybraną przez ciebie literą, by odnaleźć nazwisko autora książek. Podobnie działa kuchenna kasetka. Prostokątny kształt i „biblioteczne” zakładki z nazwami przypraw, sprawiają, że jest to przedmiot funkcjonalny i praktyczny. Ponadto przezroczyste opakowanie pozwala dostrzec zawartość poszczególnych szufladek, byś mogła w każdej chwili dosypać brakującą przyprawę.

Paleta ziół
Malarska paleta może przydać się nie tylko na zajęciach plastycznych, lecz również tam, gdzie zamierzasz zrobić spektakularną i nietypową prezentację swoich ziółek i przypraw. Jak pewnie wiesz, przyprawy należy przechowywać w szczelnych opakowaniach. Jeżeli natomiast chcesz podać je na stół, wysyp po trochu tych, które nie tylko będą używane, ale które mają intensywny kolor. Na pewno goście docenią twoje umiłowanie estetyki.

 
Kolorowa tuba 
Cenisz sobie wygodę i praktyczne zastosowanie, lubisz produkty typu 2 w 1. Wybierz zatem tubę, która posiada kilka komór, ich ilość jest zależna od producenta i każdą z nich uzupełnij przeróżnymi przyprawami. Najlepiej o skrajnych barwach – połącz te intensywne ze stonowanymi, dzięki czemu uzyskasz ciekawą kompozycję, która z pewnością przykuje oko niejednego odwiedzającego twój kuchenny kącik.

photo/wayfair.com

Nowoczesna klasyka
Jesteś miłośniczką tradycyjnych rozwiązań, ale chciałabyś się pokusić o coś nowego, co nadal byłoby w twojej ulubionej konwencji klasyki. Postaw, zatem na opakowanie do przypraw takie, jakiego używa się w każdym domu, lecz zakup finezyjny stojak, który umieści twoje przyprawniki w pionie albo pod określonym kątem. Albo kup po prostu cały zestaw, by stojak był dostosowany kolorystycznie i wykonany w podobnym stylu do pojemniczków na przyprawy.

Twoja kuchnia może zyskać cieplejszą, domową atmosferę poprzez bardzo drobne zabiegi. Zakupienie opakowań do przechowywania ziół i przypraw jest jednym z takich rozwiązań.

Jarosława Wylotek
Ilość wyświetleń: 2613

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+