Kosmetyka twarzy
18 lipiec 2013
Ponieważ zabieg mikro nakłuwania, zwany też mezoterapią mikroigłową, cieszy się coraz większym powodzeniem, pacjenci mają szereg pytań o ten rodzaj terapii anti-aging. Na wszystkie odpowiada nasz ekspert kosmetolog Dorota Witkowska.
P.: Jak działa zabieg, co decyduje o jego skuteczności?
Dorota Witkowska: Mikronakłucia na głębokości od 0,5 pod oczami, a do 2,0 mm na skórze ciała powodują wzrost produkcji kolagenu. To reakcja na mechaniczne uszkodzenie skóry, która w ten sposób dostaje sygnał do szybszej regeneracji. Niestabilne, zanikające wkrótce po zabiegu „otworki” w skórze pozwalają na podanie do jej głębszych warstw składników aktywnych, jak: kwas hialuronowy, witaminy, minerały, wyciągi roślinne (w zależności od potrzeb skóry i dobierane indywidualnie). Zabieg ten działa więc dwukierunkowo - regeneruje i odżywia skórę

P.: W jakim wieku powinno się rozpocząć stosowanie zabiegów?
Dorota Witkowska: Wiek nie jest kryterium kwalifikującym do tego zabiegu. Najważniejszym jest stan skóry i jej indywidualne potrzeby. Mezoterapia mikroigłowa pobudza produkcję kolagenu - będzie więc dobrym zabiegiem dla skóry z pierwszymi objawami starzenia, ale również z osłabionym owalem twarzy i zmarszczkami grawitacyjnymi. Można ten zabieg traktować jako prewencję starzenie - opóźniać proces powstawania zmarszczek. Jest też dobrym zabiegiem regenerującym i nawilżającym po lecie - poprawia nawilżenia skóry i może niwelować niekorzystne skutki promieniowania UV.

P.: Czy zabieg jest bolesny i czy potrzebne jest znieczulenie?
Dorota Witkowska: Zabieg nie jest bolesny. Odczuwa się pewien dyskomfort, ale większość pacjentek nie potrzebuje znieczulenia. Dla osób o obniżonym progu bólu mamy znieczulenie zewnętrzne w postaci kremu stosowanego na skórę na 15 minut przed zabiegiem.

photo/facebook.com


P.: Jak długo skóra pozostaje podrażniona po zabiegu? Kiedy można powrócić do normalnej aktywności?
Dorota Witkowska: Podrażnienie utrzymuje się, w zależności od intensywności zabiegu i wrażliwości skóry - maksymalnie 24 godziny. Jest to zaczerwienienie i obrzęk ustępujący stopniowo. Czasem może pojawić się drobnopłatkowe łuszczenie skóry po 2 - 3 dniach po zabiegu. Przez 5 dni po zabiegu nie zalecane jest korzystanie z sauny i basenu, a opalanie podczas całej kuracji (średnio 3 - 5 miesięcy). Natomiast efekty kuracji rekompensują niedogodności odczuwane w trakcie i po zabiegu.

Dorota Witkowska, kosmetolog, doradca żywieniowy

ZOBACZ TAKŻE:

Mezoterapia igłowa vs. bezigłowa

Mezobotoks

Ekspert radzi: Odmładzanie szyi


Ilość wyświetleń: 10329

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+