SPA na Świecie
8 kwiecień 2013
Zapraszamy do południowej Azji na bajeczne wakacje, gdzie zapomnisz o wszelkich troskach, wygrzejesz się w cudownym słońcu i będziesz mogła skorzystać z bogatej oferty ośrodków SPA.
Na dworze zimno, marzysz o wyprawie do ciepłych krajów, czemu nie miałabyś wybrać się właśnie na Malediwy? Państwo to posiada około 2000 wysp, z których tylko 209 jest zamieszkałych. W większości mają one formę atoli czyli raf koralowych, otaczających szczyty podmorskich wulkanów. Znajdziesz tutaj bujną roślinność, drzewa chlebowe oraz palmy. Malediwy to miejsce niezwykle upalne – klimat jest gorący i wilgotny. Średnia temperatura powietrza w przeciągu roku wynosi około 30°C.

Nie tak strasznie
Nie powinny cię tu spotkać żadne niebezpieczeństwa. Malediwy to kraj muzułmański i wybierając się tam musisz o tym pamiętać. To, co naturalne dla ciebie w Europie, może być tu zakazane. Zasadniczo wszelkie zagrożenia są związane z położeniem tego miejsca oraz klimatem. Obawiać się możesz trzęsień ziemi, spowodowanych przez tsunami, silnych opadów czy wiatrów. Nie musisz się szczepić na żadne choroby tropikalne, możesz wykonać profilaktyczne szczepienie przeciw WZW typu A i B, jak również przeciw błonicy i tężcowi.

Raj dla turysty
Niewątpliwie będziesz tu podziwiać piękne krajobrazy, niesamowitą plażę i zaskakująco ciepłą wodę. Aby dojechać na tę bajeczną wyspę, nie potrzebujesz wizy, pomiędzy wyspami kursują łodzie, więc możesz nastawić się na ich zwiedzanie. Wyspy te są tak niewielkie, że w większości z nich nie występuje ruch samochodowy.

SPA jak z bajki
Hotel Olhuveli Beach & Spa Resort położony jest wśród bujnej roślinności, otoczony jest piaszczystą plażą oraz szeroką, krystalicznie czystą laguną. Jest to wyjątkowe miejsce dla tych, którzy poszukują ucieczki od stresującej codzienności pełnej obowiązków i pędu. To doskonałe miejsce, gdzie ciało i duszą mogą doznać rozkoszy, odpocząć i zapomnieć o wszelkich problemach. Hotel położony jest w sercu Oceanu Indyjskiego, na skraju południowego Atolu Male. Dostaniesz się tam łodzią motorową w 45 minut, docierając z międzynarodowego lotniska

photo/firstchoice.co.uk

Tyle słońca …
Sun SPA czyli słoneczne SPA zapewnia zabiegi dbające o harmonię ciała, umysłu i duszy. Prezentowana filozofia holistyczna posiłkuje się technikami ajurwedyjskimi starożytnych Indii. Znajdziesz tutaj baseny do hydroterapii, łaźnie parową, jacuzzi, saunę, sklepik z produktami SPA, salon fryzjerski oraz gabinet kosmetyczny, a także wyciszone obszary relaksacyjne. Zabiegi odbywają się pośród bujnej roślinności, w ośmiu zacisznych pawilonach SPA, każdy z nich posiada dziedziniec z ogrodem, podwójne łóżka do masażu, wraz z prysznicem z deszczówką oraz kąpielą w kwiatach na świeżym powietrzu.

Z trudnością byłoby nie uznać Malediwy za bajkową krainę, która przeniesie cię w całkiem inny świat. Przestrzeń pełną relaksu, spełnienia marzeń o fantazyjnym SPA na drugim końcu świata.

Jarosława Wylotek
Ilość wyświetleń: 3710

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+