Raport: Wzrost liczby operacji plastycznych
18 kwiecień 2013
Najnowsze badania dowodzą, że liczba wykonywanych operacji plastycznych i zabiegów kosmetologicznych znacznie się zmieniła. Odnotowano większe zainteresowanie tego typu usługami i zapowiada się ich proporcjonalny przyrost.
Raport przeprowadził francuski kongres International Master Course on Aging Skin. Pokazuje on wzrost liczby wykonywanych operacji plastycznych. W 2012 roku wykonano ich o 10% więcej niż w 2011 roku. Natomiast w 2013 roku wszelkie prognozy zapowiadają identyczne zainteresowanie tymi usługami, choć niewykluczone, że nawet znacznie większe.

Jakie najpopularniejsze?
W 2012 roku na całym świecie przeprowadzono operacje plastyczne i zabiegi kosmetologiczne za łączną kwotę 4,4 mld euro, zaś w 2013 roku ich wartość ma wzrosnąć do 4,9 mld euro.
Najczęściej wykonywane:
  • liposukcja
  • operacja powiększania piersi
  • użycie lasera w celu usunięcia zmarszczek
  • botoks

Tylko o 1,9% w 2012 roku zwiększyła się liczba operacji powiększania piersi. Związane jest to niewątpliwie z niską jakością implantów francuskiej firmy Poly Implant Prothese. Stosowano je głównie w Europie oraz Ameryce Południowej.

photo/broadnet.co.uk

Rokowania na 2013 rok
Przewidywania są następujące: w latach 2013-2017 każdego roku na całym świecie liczba operacji powiększania piersi będzie się zwiększać średnio o 5,2%. Natomiast w samym 2013 roku w Europie liczba wszystkich operacji, jak również zabiegów wzrośnie o co najmniej 6,6%. Rokuje się także, że najwięcej zostanie wykonanych zabiegów usuwania zmarszczek. Azja ma być tym krajem, gdzie wzrost może być największy – w 2013 roku przyrost ma nastąpić o 14%. Najczęściej wykonuje się tam operacje powiek oraz nosa.

Jarosława Wylotek
Ilość wyświetleń: 3384


Google+ Obserwuj w Google+