Newsy z branż
8 kwiecień 2013
Leczy trądzik, grzybicę paznokci, rumień, usuwa przebarwienia, trwale usuwa owłosienie, a także służy zamykaniu popękanych naczynek i fotoodmładzaniu – mowa o laserze X-Lase, wykorzystywanym od niedawna w medycynie estetycznej. Urządzenie wykorzystujące najnowsze technologie do leczenia problemów skórnych i poprawy urody.
– To prawdziwa rewolucja w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej, która w skuteczny sposób pozwala nam rozwiązywać szereg problemów skórnych naszych pacjentów – podkreśla Silvia Peruzzo, włoska specjalistka z firmy Biotec, która uświetniła polską premierę urządzenia. W ekskluzywnej premierze wzięły udział także aktorki Magdalena Różczka i Natalia Klimas, projektantka Joanna Klimas i dziennikarka Kazimiera Szczuka, a także dziennikarze największych polskich magazynów kobiecych i mediów regionalnych oraz najsłynniejsze polskie blogerki.

Dwie technologie w jednym urządzeniu
To, co jest innowacyjne w laserze X-Lase to połączenie dwóch technologii – wiązki lasera oraz światła pulsacyjnego kalibrowanego, co pozwala na zmaksymalizowanie efektów terapeutycznych zabiegu i utrzymanie trwałych rezultatów leczenia. – Sekretem X-lase jest wykorzystanie światła o różnej długości fali. W zależności od jej długości, jest absorbowana przez różne warstwy skóry, dopiero tam energia świetlna jest zamieniana w energię cieplną i obszar, który chcemy wyleczyć, jest pobudzany do reakcji. Jednocześnie inne tkanki pozostają nienaruszone. To pozwala nam leczyć trądzik, usuwać przebarwienia czy owłosienie, a także stymulować procesy odmładzania bez uszkadzania innych, zdrowych struktur. Dzięki temu mechanizmowi możemy skrócić do minimum okres rekonwalescencji pacjenta, a sam zabieg jest nieinwazyjny. Nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także jej uszkodzenia. W zależności od zabiegu pacjent może mieć jedynie lekkie zaczerwienienia na obszarze poddanym działaniu lasera – mówi Marcin Łyjak z firmy Biotec Polska, który sprowadził innowacyjne urządzenie do Polski.

Piękno elementem wizerunku
Podczas ekskluzywnej premiery X-Lase, odbyły się prezentacje oraz bezpłatne testy zabiegów upiększających przy pomocy laseroterapii, konsultacje ze specjalistami medycyny estetycznej, a także panel dyskusyjny z udziałem gwiazd – aktorek Magdaleny Różczki i Natalii Klimas, projektantki Joanny Klimas oraz dziennikarki Kazimiery Szczuki. – Już nie tylko nienaganny ubiór i fryzura, ale także piękny i zdrowy wygląd jest elementem wizerunku współczesnej kobiety. Obecnie na szczęście my kobiety mamy dużo szersze możliwości poprawiania swojego wyglądu niż nasze matki i babki. Co istotne, współczesna medycyna gwarantuje bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów – mówiły podczas panelu dyskusyjnego zaproszone celebrytki.
Ilość wyświetleń: 3522

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+