Kosmetykopedia
22 marzec 2014
Peelingi ziołowe są wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych od czasów powstania profesji. Początkowo peeling tworzyły rozdrobnione zioła połączone z oliwą z oliwek, później tworzono kompozycje w oparciu o komplementarne działanie ziół. Obecnie peeling ziołowy znajduje się w ofercie prawie każdego gabinetu a coraz więcej firm kosmetycznych poszerza swoją ofertę o ziołowe produkty.
Przykładów peelingów ziołowych może być tyle ile rodzajów ziół. Cztery z nich, zasługują na szczególną uwagę nie tylko ze względu na stosowane zioła, ale także odrębny rodzaj postępowania w trakcie i „po” zabiegu.

Green – peel
Jest to głęboka kuracja złuszczająca. Peeling nie zawiera dodatków chemicznych ani syntetycznych. Zabieg wywołuje mocne przekrwienie, poprawiając metabolizm skóry i oczyszczając ją oraz płatowe złuszczenie wierzchnich warstw naskórka stymulując jego regenerację i pobudzając do tworzenia nowych komórek.

Podczas trwania zabiegu następuje delikatne złuszczenie wierzchnich warstw naskórka wywołane masażem drobinkami ziołowymi. Po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, może wystąpić pieczenie. Dopiero 3,4 dzień po zabiegu przynosi płatowe łuszczenie się skóry. Czwarty, piąty dzień przeznaczony jest na zabieg uzupełniający, wyrównujący powierzchnię skóry. Po wygojeniu skórę należy chronić kremami z filtrami, wzmacniać odpowiednią dietą, pamiętać o dotlenieniu poprzez ruch na świeżym powietrzu i unikanie używek.

Wskazania:
-skóra zanieczyszczona,
-zaskórniki,
-rozszerzone pory,
-skóra postarzała, zwiotczała,
-blizny,
-zmiany starcze skóry rąk.

Przeciwskazania:
-alergie,
-rozszerzone naczynia krwionośne,
-trądzik różowaty,
-infekcje bakteryjne i inne choroby skórne.

Polski peeling ziołowy
Ten peeling również zawiera tylko i wyłącznie składniki naturalne. Zabieg powoduje odmłodzenie, spłycenie zmarszczek i ujędrnienie skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Peeling złuszcza wierzchnie warstwy naskórka, pobudza ukrwienie skóry właściwej doprowadzając do samoregeneracji. Zalecane są trzy zabiegi złuszczania w odstępach 4-tygodniowych. W trakcie kuracji stosuje się zabiegi uzupełniające np. w postaci maseczek otrębowych, zakazane są natomiast kosmetyki z kwasami owocowymi (nawet 3 tygodnie po zakończeniu kuracji).

Wskazania:
-przebarwienia skóry,
-blizny,
-zmarszczki,
-rozszerzone pory skóry,
-rozstępy, cellulit,
-trądzik pospolity.

Przeciwskazania:
-teleangiektazje,
-trądzik różowaty, 
-stany alergiczne skóry.

photo/studio-iwona.pl

Peeling azjatycki
To zabieg głębokiego złuszczania skóry za pomocą preparatu mineralno-ziołowego Arabad. Do zabiegu stosuje się 5- procentowy wyciąg z Arabadu, a także krem zmniejszający odczucie swędzenia, odżywiający skórę oraz "przykrywający" złuszczające się płaty nowej tkanki. W wyniku połączenia obu produktów osiągamy przyspieszone złuszczanie jednocześnie poprawiając wygląd skóry. Peeling polega na wmasowaniu preparatów w skórę, podczas kilkuminutowego zabiegu wnikają one do czterech warstw naskórka. Po około trzech dniach następuje właściwe złuszczenie tkanki. Pielęgnacja w okresie gojenia powinna być dokładna i zgodna z zaleceniami kosmetologa. Odradzany jest kontakt skóry twarzy z wodą, która hamuje proces złuszczania, a także zwiększony wysiłek, któremu towarzyszy zwiększone wydzielanie potu zanieczyszczającego gojącą się skórę.

Wskazania:
-zaleczony trądzik pospolity,
-rozszerzone pory,
-blizny potrądzikowe i pooperacyjne,
-cellulit (nie zbyt zaawansowany),
-stresy, gwałtowne schudnięcie,
-zaburzenia krążenia.

Przeciwskazania:
-choroby skórne,
-infekcje bakteryjne,
-trądzik różowaty,
-alergie,
-skóra bardzo cienka i wrażliwa,
znamiona skóry.

photo/deal.com.sg

Peeling cypryjski - Neoderma Biopeeling
Składnikami peelingu cypryjskiego są: wodorosty, nagietek, melisa, mięta pieprzowa, fitoplankton, zioła chińskie oraz produkty liposomowe w postaci żeli i mikroemulsji z dodatkiem witamin A, C i E. Głównym składnikiem jest blue blood - surowiec krwiozastępczy działający nawilżająco i przeciwzapalnie, przyspieszający proces metabolizmu. Zabieg przynosi pożądane efekty już po pierwszym zastosowaniu. W wielu przypadkach nie musi być powtarzany. Jeżeli jest taka potrzeba może być stosowany jeden, dwa razy / miesiąc. Peeling cypryjski łączy złuszczanie zewnętrznych warstw skóry z intensywną regeneracją od wewnątrz. Dzieje się tak za sprawą ziół, które w kontakcie ze skórą stają się aktywne, przemieszczają się w głąb skóry, poprawiając jej ukrwienie, regulując pracę gruczołów łojowych, tym samym zmniejszając wydzielanie nadmiaru sebum.

Wskazania:
-trądzik pospolity,
-blizny potrądzikowe,
-łojotok skóry,
-rozszerzone pory,
-niektóre przebarwienia skórne,
-delikatne zmarszczki.

Przeciwwskazania:
-opryszczki,
-stany zapalne,
-stany alergiczne skóry,
-zakażenia skóry.

Peelingi ziołowe są dobrym rozwiązaniem dla każdego rodzaju skóry. Po zabiegu skóra jest czyta, świeża, odmłodzona, poprawiony jest jej stan ogólny. Trudności może dostarczać ochrona skóry w okresie rekonwalescencji i kilkudniowe oczekiwanie na rezultat, ale zachwycające efekty końcowe są warte wymaganej cierpliwości.

Ewelina Łabuzek
Ilość wyświetleń: 5439

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+