Family SPA
14 grudzień 2012
Do SPA wybieramy się by zadbać o swoje ciało i twarz, odpocząć i zrelaksować się. Można wizytę w ośrodku wykorzystać na przyjemne chwile we dwoje, spotkanie z przyjaciółką czy mamą. Co jednak zrobić w tym czasie z dziećmi? Nie zawsze mamy możliwość oddać je pod opiekę zaufanej osoby, a czasami potrzebujemy chwil przyjemności tylko dla siebie.
Rynek Wellness bardzo się rozwija, więc właściciele SPA postanowili wyjść rodzicom na przeciw. W Polsce i za granicą powstają już ośrodki, w których zapewniona jest opieka dla dzieci, jak również szereg zajęć i zabiegów, którym maluchy mogą się poddać.
 

fot. the-ratti-report.com
 
W polskich górach

Hotel Villa Marilor w Zakopanem od samego przyjazdu potraktuje dzieci równie wyjątkowo, jak ich rodziców. W czasie, kiedy rodzice będą relaksować się w hotelowym SPA, dzieci będą mogły znaleźć coś dla siebie. Zarówno mamie, jak i tacie kosmetyczki proponują indywidualną diagnostykę stanu skóry, która pomoże w dobraniu właściwych zabiegów na twarz i ciało. Do wyboru są zarówno zabiegi klasyczne, jak i te z elementami holistycznymi, masaże, czy seanse detoksykacji organizmu. Dzieci mogą nauczyć się lub udoskonalić swą technikę pływania pod opieką Ratownika WOPR w basenie z hydromasażami. Odwiedzić grotę solną lub na świeżym powietrzu pograć w tenisa, czy pojeździć na nartach. Dla młodzieży jest również przeznaczonych kilka pozycji w karcie zabiegów SPA: oczyszczanie manualne, peelingi, czy masaż wspomagający utrzymać prawidłową postawę ciała.
 

fot. tatry.info
 
Cena pakietu Rodzinne SPA jest indywidualnie dobierana do wymogów klienta, co pozwala poczuć się absolutnie wyjątkowo.

Nad polskim morzem

W Medical SPA Unitral w Mielnie dwa razy w tygodniu (w czwartki i niedziele) w godzinach 10:00 - 13:00 całe SPA przeznaczone jest tylko i wyłącznie dla rodzin. Do użytku zostają oddane: kompleks saun, łaźni i basen solankowy. Ponadto w okresie wakacji i ferii, doświadczeni animatorzy organizują moc atrakcji dla dzieci: codziennie turnieje, zabawy w grupach, konkursy - tak, aby rodzice mogli ten czas poświęcić wyłącznie dla siebie.
 

fot. holidaycheck

Cena rodzinnego SPA to np. 55zł za jedną osobę i dziecko, 100zł za dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci.

W dalekiej Kalifornii
 

fot. travel.camp-california.com

Miedzy Los Angeles, a Phoenix można natknąć się na rodzinne SPA Sama (Sam’s Family SPA). Wymyślone i stworzone zostało ono w 1947 roku, jako rodzinny park, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice znajdą coś dla siebie. Można zamieszkać tu w przyczepie (14-20$ za osobę), namiocie (8$ za osobę) lub motelu (od 90 do 160$ za pokój). W ośrodku jest kilka basenów z mineralną wodą, kąpieliska termalne, a nawet prywatne jezioro, gdzie dorośli mogą zażywać kąpieli wraz z dziećmi. Miejsce jest też idealne na spacery, czy zabawy na świeżym powietrzu (np. gra w siatkówkę). Wyjazd całą rodziną do SPA Sama pomoże wszystkim nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale i zadbać o siebie.

Włoskie Trentino

Rodzina Peretti we włoskich Dolomitach prowadzi Hotel Rio Stava z profesjonalnym centrum Wellness. W ośrodku znajdują się trzy baseny termalne, tzw. Whirlpool Cave z temperaturą 65°C i małe naturalne jezioro. Łaźnia turecka, Fińska i ziołowa przeznaczone są raczej dla osób dorosłych. Z dziećmi można zrelaksować się zaś w specjalnej bio-saunie, czy w pokoju do solnych inhalacji. Dorośli mogą skorzystać z zajęć fitness i poddać się najprzeróżniejszym zabiegom kosmetyczno-estetycznym. W tym czasie do dyspozycji dzieci pozostaje plac zabaw i mini klub, gdzie pozostają pod opieką profesjonalnych niań. Dla nastolatków przygotowano specjalne zabiegi, małym dzieciom proponuje się masaże. Oczywiście jedną z rodzinnych rozrywek jest również jazda na nartach w końcu hotel położony jest w Dolomitach.
 

fot. visittrentino.it

Ceny w ośrodku uzależnione są od pory roku. Pobyt dla 4 osobowej rodziny może kosztować od 80 do nawet 170 euro za noc.

Anna Pytel
Ilość wyświetleń: 3809

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+