Fitness
6 luty 2013
Szukasz czegoś innego pośród standardowych form spędzania wolnego czasu, co pozwoli odróżnić twoje hobby od innych, a przy okazji wniesie trochę innowacji do twojego życia? Nie od dziś wiadomo, że najlepszym zajęciem jest ruch. Ale pływanie, bieganie, salsa czy taniec towarzyski, są już znane i sprawdzone przez wielu. Czym więc możesz zaskoczyć samą siebie?
Obudź zmysły!
Otóż możesz spróbować czegoś nowego, co poruszy nie tylko twoje stopy i ręce, ale przede wszystkim...zmysły! To właśnie American Tribal Style ostatnimi czasy rewolucjonizuje kobiecą branżę taneczną. Pozornie styl ten wygląda jak choreografia, jednak za każdym razem jest improwizacją.

ATS jest tańcem kobiet i dla kobiet. Wykonywane ruchy są niezwykle zmysłowe i bazują głównie na działaniu mięśni brzucha i rąk. Niektóre elementy nawiązują również do tańca indyjskiego czy flamenco.

Ponadto tribal dance wykonuje się w grupie. Tancerki synchronizują swoje ruchy, za pomocą niewerbalnych sygnałów, co dodaje pikanterii całemu widowisku.



Co można zyskać?
Dzięki tej odmianie tańca możesz znacznie wzmocnić swoje mięśnie i poprawić kondycję oraz wytrzymałość swojego organizmu. To jednak nie wszystko. Tribal dance da ci przede wszystkim chwile relaksu oraz pomoże zwalczyć kompleksy. Jest idealnym sposobem na akceptację swojego ciała bez względu na figurę czy wiek. Tym bardziej, że nie ćwiczy się w dresie, a w kolorowych szatach, które dodatkowo budują atmosferę kobiecej sensualności.

Niektórzy twierdzą, że taniec brzucha jest jedną z najtrudniejszych jego odmian. Jednak ta forma ruchu jest nie tylko treningiem wytrzymałościowym, ale też balsamem dla duszy. Jeśli więc jesteś gotowa na ambitną i zmysłową formę rozrywki – spróbuj zatańczyć brzuchem!

Magdalena Kulik
Ilość wyświetleń: 4512

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+