Kosmetykopedia
12 grudzień 2013
Wypadki po prostu się zdarzają. Nie pozwólmy jednak, aby złamana szminka, pokruszony cień czy wyschnięty eyeliner spędzał nam sen z powiek.
Dostałaś w prezencie fantastyczny, drogi kosmetyk, o którym zawsze marzyłaś. Jesteś bardzo szczęśliwa i używasz go codziennie. Niestety, ukochany cień lub szminka upada na ziemię i rozpada się na drobne kawałki. Budzisz się zlana potem. Spokojnie, to tylko sen, ale gdyby się spełnił, dzięki nam będziesz wiedziała co zrobić! Doskonale wiemy jak wielki bywa żal z powodu zniszczonych kosmetyków, dlatego przedstawiamy sprawdzone sposoby na ich szybką reanimację!

Szminka
Jeśli twoja szminka złamała się (a niestety zdarza się to dość często), pod żadnym pozorem nie wyrzucaj jej! W łatwy i szybki sposób możesz ją naprawić używając do tego celu… zapalniczki i zamrażalki.
1. Złamaną końcówkę pomadki wkładamy na 10 minut do zamrażarki, aby trochę stwardniała.
2. Po upływie tego czasu, delikatnie wyciągamy ją, a złamaną stronę podgrzewamy przez kilka sekund pod płomieniem zapalniczki.
3. Gdy kosmetyk lekko się roztopi, należy szybko przyłożyć go do drugiej części szminki i lekko docisnąć, aby obie części dobrze się połączyły. Ewentualne niedoskonałości można wyrównać kosmetycznym patyczkiem.
4. Po tym zabiegu należy ponownie włożyć szminkę do zamrażalki, tym razem na 30 minut.
Gotowe!

photo/redapplelipstick.com


Zdarza się również, że szminka rozpada się na kilka kawałków. W takim przypadku najlepsze będzie zafundowanie jej całkowitej odnowy!
1. Złamane części pomadki oraz to co zostało z niej w opakowaniu trzeba włożyć do małej miseczki i podgrzewać przez kilka sekund w kuchence mikrofalowej, aż do uzyskania płynnej masy.
2. Ze sztywnej plastikowej folii należy zrobić rulonik i włożyć go do opakowania szminki. Przy użyciu lejka wlać do niego płynną masę (dobrym rozwiązaniem jest także wlanie powstałej masy do opakowania po starym, nieużywanym cieniu).
3. Następnie wystarczy umieścić szminkę w zamrażarce na pół godziny, aby masa dobrze zastygła.
4. Po upływie tego czasu należy wyjąć kosmetyk i delikatnie usunąć folię. Pomadka będzie jak nowa!

Cienie do powiek i puder
Sypkie kosmetyki są bardzo wrażliwe na wstrząsy i upadki, dlatego często łamią się na kilka kawałków. Gdy tak się stanie wystarczy zastosować się do naszych wskazówek i odrzucić myśl o wyrzuceniu uszkodzonego cienia lub pudru.
1. Zniszczony cień należy pokruszyć aż do uzyskania „proszku”. Można to zrobić bezpośrednio w opakowaniu lub małej miseczce.
2. Do rozdrobnionego kosmetyku dodać kilka kropli 70%-owego alkoholu. Jeśli akurat nie mamy go pod ręką, możemy rozcieńczyć spirytus salicylowy wodą w stosunku 2:1. Nie obawiaj się, że alkohol podrażni Twoją skórę lub spowoduje zmianę zapachu produktu, ponieważ w krótkim czasie całkowicie wyparuje.
3. Wszystko dokładnie wymieszać aż do uzyskania jednolitej masy.
4. Przełożyć masę do opakowania kosmetyku.
5. Odczekać chwilę i wyrównać powierzchnię za pomocą szpatułki lub 5-złotowej monety zawiniętej w papierowy ręcznik.
6. Odstawić na 24 godziny do całkowitego wyschnięcia.
7. Następnego dnia dobrze jest wygładzić kosmetyk palcem, aby zetrzeć wierzchnią warstwę, która może utrudnić aplikację cienia na pędzelek.
Gotowe!

,
photo/blogspot.com

Eyeliner
Za sprawą eyelinera w żelu możemy wyczarować naprawdę perfekcyjną kreskę na oku. Niestety kosmetyk ten, przypadkowo niedokręcony, ma tendencję do szybkiego wysychania. Co zrobić w takiej sytuacji?
1. Do kosmetyku wkraplamy 2-3 krople gliceryny.
2. Wstawiamy na około 30 sekund do kuchenki mikrofalowej, kontrolując, by żel zbytnio się nie rozgrzał.
3. Po wyjęciu z mikrofalówki eyeliner powinien mieć konsystencję musu. Należy wtedy wkroplić jeszcze kilka kropelek gliceryny i dokładnie wymieszać. Może się zdarzyć, że po jakimś czasie kosmetyk znowu zaschnie. Należy wtedy powtórzyć całą reanimację kosmetyku od początku.

Tekst: D.M., pochodzi ze strony: beautybook.pl
Ilość wyświetleń: 2916

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+