SPA & Beauty News
10 październik 2012
Kultura SPA wytworzyła pewne niepisane normy zachowań podczas przebywania w ośrodkach i salonach SPA. Niezależnie od kręgu kulturowego w jakim przyjdzie nam odwiedzać ośrodek, warto zapoznać się ze SPA etykietą, aby umilić czas sobie i innym.
Przed przyjazdem

Podstawowym elementem wyboru ośrodka jest dostosowanie go do własnych potrzeb i preferencji. Rodzajów SPA jest na tyle dużo, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. I tak, jeśli chcemy wybrać się do SPA z rodziną, szczególnie z małymi dziećmi, zwróćmy uwagę czy ośrodek gwarantuje opiekę dla dziecka i zabiegi, w których może ono uczestniczyć. Nie utrudnimy wtedy pobytu innym pacjentom, a sobie zagwarantujemy prawdziwy relaks. Większość SPA ośrodków dodatkowo tworzy swoją własną etykietę i spis zasad zachowania podczas pobytu.

Przyjeżdżając  do ośrodka SPA, musimy pamiętać o punktualności. Harmonogram poszczególnych zajęć i zabiegów jest z nami omawiany wcześniej i spóźniając się utrudniamy pracę personelowi, a innym pacjentom wypoczynek. Bardzo ważne jest poinformowanie personelu o swoim stanie zdrowia, zabronionych przez lekarza zabiegach i wszystkich czynnikach, które mogą mieć wpływ na nasz pobyt.
 
Podczas pobytu

Kiedy znajdziemy się na miejscu, warto pamiętać o zachowaniu sprzyjającym odpoczynkowi. SPA ośrodki mają na celu wyciszenie i relaks, dlatego zapomnijmy na czas pobytu o zabawie typowej dla innego rodzaju wyjazdów wakacyjnych. Jeśli jednak chcemy bawić się głośno z przyjaciółmi lub spożywać alkohol, oddalmy się od miejsc, w których przeprowadzane są zabiegi. Wyjazd do miejsca stworzonego w filozofii SPA & wellness ma być wyjazdem relaksującym. Dlatego na czas wyjazdu warto całkowicie odstawić szkodliwe nawyki jak spożywanie alkoholu czy palenie tytoniu.  

Podczas zabiegów obowiązują określone stroje, najczęściej poruszamy się w szlafrokach, a do zabiegu odsłaniamy odpowiednią część ciała. Jeśli całkowite rozebranie (konieczne w niektórych zabiegach) przed terapeutą płci przeciwnej stanowi dla nas problem, ustalmy to z personelem przy zapisywaniu się na zabieg. W ośrodkach SPA należy również zachowywać się proekologicznie.

Patrycja Zietek
 
Ilość wyświetleń: 3838

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+