SPA w Polsce
14 październik 2015
Medical SPA Unitral to jedyny w Polsce kompleks SPA w klimacie Morza Martwego oferujący unikalną kombinację naturalnych składników – ciepłe i bezpieczne promienie słoneczne, woda bogata w minerały i sól Morza Martwego !
Kompleks SPA w klimacie Morza Martwego  uzyskał we wrześniu 2015 r. tytuł najpiękniejszego SPA w Polsce w prestiżowym konkursie „wSPAniałe miejsce na mapie urody”. Tytuł ten jest w pełni zasłużony bo jest to miejsce wyjątkowe, dające poczucie komfortu a przede wszystkim gwarancję skuteczności i widocznych efektów zdrowotnych i upiększających.
 
Kompleks SPA w klimacie Morza Martwego w Hotelu Unitral  w Mielnie oparł swoją filozofię na najlepszej, bo sprawdzonej od wieków recepcie piękna i zdrowia prosto z nad Morza Martwego. Na powierzchni 1600 m2 stworzony został unikatowy klimat łączący terapeutyczne właściwości najcenniejszych skarbów rodem z najniższego miejsca na ziemi, w którym znajduje się Morze Martwe. Woda, błoto, słońce i powietrze – wszystkie te terapeutycznie unikalne dobra w cudowny sposób przenikają się tutaj,  tworząc idealne warunki dla zdrowia i urody. Basen z solą z Morza Martwego, gorący kompleks saun i łaźni, grota solna oraz strefa wellness z czternastoma tematycznymi gabinetami są źródłem odmłodzenia, zdrowia i dobrego samopoczucia.  W żadnym innym SPA nie udało się w tak nadzwyczajny sposób połączyć najlepszych naturalnych elementów o właściwościach leczniczych, rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej.
 
Woda jak w Morzu Martwym

Posiadamy jedyny w Polsce, tak duży basen solankowy . Zasolenie do 15% solą sprowadzoną z Jordanii, sprawia, że kołysanie się na jego tafli to nie tylko niezapomniany relaks ale również rewolucyjny wręcz zabieg upiększający i zdrowotny. Z tego też powodu nawet najsłabszy pływak unosi się w wodzie bez najmniejszego wysiłku. Pozwala to na swobodny relaks, a podwodna muzyka potęguje działanie tej nietypowej fizjoterapii.
W wodzie znajduje się kilkanaście minerałów i odżywczych pierwiastków, co wspaniale odżywia skórę, zmniejsza bóle reumatyczne, pobudza układ krążenia, relaksuje nerwy. Kąpiel solankowa to także zbawienny wpływ na wygląd skóry, która znakomicie absorbuje zawarte w wodzie minerały. Ciało po takich kąpielach staje się jedwabiście gładkie, pięknie odmłodzone i jędrne. Błogi relaks w stanie nieważkości sprzyja odchudzaniu, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit.
Ta wyjątkowa forma kąpieli jest również idealnym wypoczynkiem po intensywnym wysiłku fizycznym, podnosi odporność organizmu na infekcje oraz uspokaja i zmniejsza napięcie psychiczne.

Słońce – najmniej szkodliwe

Termy w klimacie Morza Martwego to idealne miejsce dla osób, które lubią rozpieszczać się kąpielami słonecznymi bez ryzyka poparzeń. Tuż obok basenu znajduje się słoneczna polana  z dwoma specjalnymi podgrzewanymi łożami. Leżąc na tak wygodnym łóżku, odprężmy się, korzystając z dobrodziejstw promieni UV. Skóra uzyskuje delikatną i naturalną opaleniznę a  ciepłe promienie rozgrzewają i rozluźniają mięśnie. Bezpieczna ekspozycja na światło słoneczne jest również jednym z najważniejszych elementów wielu terapii zdrowotnych.

Nadzwyczajne powietrze

To kolejna zaleta tej niecodziennej strefy SPA, w której nawet powietrze jest tak unikalne jak nad Morzem Martwym. Wszechobecna sól wykorzystywana jest do leczniczych inhalacji odbywających się w łaźni solankowej, biosaunie oraz imponującej grocie solnej .  W strefie saun i łaźni znajduje się również gorąca sauna sucha, łaźnia parowa i oryginalne jacuzzi w kamiennej grocie. Korzystanie z gorących saun i łaźni przedzielone jest orzeźwiającymi natryskami wrażeń lub kąpielą w lodowej studni. Przemieszczając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w sposób intuicyjny i bezpieczny, można skorzystać ze wszystkich atrakcji świata saun i łaźni.
To idealne miejsce dla cierpiących na choroby dróg oddechowych. Panujący w całym kompleksie łagodny klimat pomaga astmatykom a nawet osobom z chorobami serca.
 
Po kąpielach w gorących saunach można odpocząć na wygodnych leżankach w strefie wypoczynku . W otoczeniu zieleni, delektując się sokiem ze świeżo wyciśniętych owoców bądź aromatyczną herbatą, przy dźwiękach relaksującej muzyki można pozwolić sobie na niczym nie skrępowany wypoczynek a nawet niewielką drzemkę. Tuż obok znajduje się również taras zewnętrzny i całoroczne jacuzzi zewnętrzne.
 
 
14 tematycznych gabinetów wellness – dla efektu piękna

Czeka tutaj szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało oraz masaży  w naszych 14 pięknie zaaranżowanych gabinetach tematycznych. Oferowane zabiegi to swoiste Rytuały Piękna  – dodają energii, wzmacniają i regenerują. Lecznicze błota i glinki mineralne z Morza Martwego są wyjątkowo ważnym składnikiem terapeutycznym wykorzystywanym w strefie wellness kompleksu. Lecznicze glinki dzięki zawartości najcenniejszych minerałów oraz składników organicznych, są stale stosowane do najróżniejszych zabiegów i terapii. Peelingi, kojące maski, aromatyczne masaże to tylko niektóre z zabiegów odpowiednio dobranych do typów skóry.  Gwarantujemy oryginalne pochodzenie produktów z Morza Martwego. Posiadamy certyfikat Króla Jordanii potwierdzając autentyczność stosowanej przez nas soli.
Najlepsze kosmetyki i sprzęt oraz holistyczne podejście profesjonalnej kadry terapeutów w połączeniu z atmosferą ciepła, magią zapachów i delikatnego światła tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.
 
Jedyny w Polsce kompleks SPA w klimacie Morza Martwego oferuje unikalną kombinację naturalnych składników – ciepłe i bezpieczne promienie słoneczne, woda bogata w minerały i sól Morza Martwego, unikatowy mikroklimat oraz najlepsze zabiegi i rytuały - przynoszą komfortowy odpoczynek i zdrowie każdemu kto odwiedzi to miejsce. Taka kombinacja naturalnych zasobów jest niedostępna w żadnym innym miejscu.
 
Ilość wyświetleń: 6662

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+