SPA nie z tej ziemi!
14 grudzień 2012
SPA na niemal każdym kontynencie wyrastają jak grzyby po deszczu. Ich właściciele proponują klientom rozbudowane oferty, dostosowane do każdego i każdych potrzeb. Zabiegi na ciało i twarz, masaże, terapie alternatywne, które wspomogą ciało i zrelaksują umysł.
Jest na świecie kilka ośrodków SPA, które zachwycają swą niezwykłością. Przyciągają klientów nie samą bogatą gamą zabiegów, ale głównie nietypowym położeniem.

Bota – Bota Spa w Montreal, Kanada
 

fot. Vieux Port Montreal flickr.com

Bota Bota Spa to luksusowy ośrodek stworzony na zrekonstruowanym promie, zacumowanym w Starym Porcie w Montrealu. Ów prom w latach pięćdziesiątych XX wieku przewoził pasażerów z jednej na drugą stronę rzeki Świętego Wawrzyńca. Kilka lat później na łodzi funkcjonował teatr, restauracja i bar. W 1967 roku była ona, jako kulturalne centrum miasta główną atrakcją wystawy EXPO. Rodzina Edmund, która po latach zakupiła łódź poprosiła słynne montrealskie biuro architektoniczne Sid Lee Architecture by zaprojektowali na niej ośrodek odnowy biologicznej. Projekt udał się zrealizować wręcz znakomicie. Prom ma pięć pokładów, łaźnię parową, różnego rodzaju sauny, jacuzzi na świeżym powietrzu i ogrody relaksu. Prowadzi niemal cały zakres usług pielęgnacyjnych, zabiegów i masaży.

Emerald Isle – Floryda, USA
 

fot. rentemeraldisland.com

Dlaczego nie poszukać odnowy dla ciała i ducha na wyspie? I to nie na zwykłej wyspie, bo wyspie SPA? Jeśli poszukujemy lepszego kontaktu z naturą, zadbania o siebie, własne ciało i relaksu powinniśmy wybrać się na chyba jedyną na świecie wyspę – ośrodek SPA. Ten pływający ogród, stworzony został przez holenderskich architektów Studio Noach i Anne Holtrop. Na Emerald Isle znajdziemy łaźnie, sauny, różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, od zwykłych pielęgnacyjnych, po masaże, czy zabiegi medycyny estetycznej. Co ciekawsze nie jest to naturalna wyspa, a wykonana z oddawanego do recyklingu polistyrenu. Dzięki niemu wyspa unosi się na wodzie, polistyren pomaga również w regulowaniu istniejącej na niej temperatury. Pływająca wokół woda sprawia wrażenie jakby wyspa była jednym wielkim pływającym ogrodem, pełnym roślin, ptaków, motyli i owadów.

Lime Spa – Huvafen Fushi, Malediwy
 

fot. luxuryanddreamhotelscollection.wordpress.com

Malediwy to wyspy położone w samym sercu Oceanu Indyjskiego, będące wręcz idealnym miejscem dla miłośników SPA, którzy chcą zdobyć tropikalne doświadczenie. Lime Spa w Huvafen Fushi oferuje coś więcej niż tylko odnowę biologiczną. Właściciele kurortu stworzyli tu bowiem pierwszy na świecie podwodne SPA, z zabiegami z widokiem na dno oceanu. Wystrój tego podwodnego raju odzwierciedla spokojne, wodne obszary – wszędzie pełno jest pluszowych poduszek, które mają przypominać przyjazne dla skóry korale i gąbki morskie oraz zwiewnych tkanin wyglądających, jak wodorosty. W takiej atmosferze nawet „zwykły” zabieg będzie wspaniałym doświadczeniem.

Plant Farm Spa - Talmei Elazar, Izrael
 

fot. Meirav Stardinner zimbio.com

Izraelskie SPA stworzone przez Ada Baraka przeznaczone jest zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach. Główną atrakcją tego ośrodka jest bowiem masaż wężami. W rolę masażysty wciela się pół tuzina pełzających po ciele, śliskich gadów. Wszystko to odbywa się w niezwykłej pełnej roślin scenerii. Bywalcy tego niezwykłego SPA chwalą sobie „wężowe” masaże, twierdząc, iż łagodzą one migreny i bóle mięśni.

Anna Pytel
Ilość wyświetleń: 2688


Google+ Obserwuj w Google+