SPA na Świecie
13 maj 2013
Południowy Tyrol to prowincja znajdująca się na północy Włoch. Ze względu na bliskość Austrii łączy w sobie alpejskie tradycje z radością życia typową dla południowców.
Zimowy raj
Region ten jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc wśród miłośników narciarstwa i turystyki górskiej. Zarówno amatorzy, jak i bardziej doświadczeni miłośnicy zimowego szaleństwa znajdą tu coś dla siebie – od krótkich spacerów na niższych wysokościach po niezwykle trudne trasy tekkingowe wśród lodowców i alpejskich jezior.

Piękno natury
Dzięki niezwykle urozmaiconemu krajobrazowi, Dolomity zostały wpisane na Listę UNESCO. Powstało tu kilkanaście tysięcy szlaków, które wiodą przez dziewicze zakątki gajów jabłoniowych i kasztanowych, hale wysokogórskie i malownicze łąki. Również zwolennicy turystyki kulturowej nie będą zawiedzeni, bowiem Tyrol Południowy stanowi mieszankę wpływów niemieckich i włoskich . Doświadczymy tu zarówno śródziemnomorskiej atmosfery oraz alpejskiej gościnności. Prowincja może pochwalić się bogatą historią, co uzmysławia obecność licznych kościołów, zamków i twierdz.

Górska „Róża”
Naturalny krajobraz, świeże powietrze i górski klimat są idealną kombinacją dla osób, które poszukują ukojenia i regeneracji sił. Miejsce to chętnie wybierają sportowcy, alergicy i wszyscy ci, którzy szukają odpoczynku z dala od zgiełku przepełnionych miast.
Alpina Rosa Hotel & SPA stanowi luksusową esencję dyskretnej obsługi, eleganckiego wystroju i wyśmienitej kuchni. Relaks w połączeniu z aktywnym wypoczynkiem zapewnią nam kąpiele w hotelowym basenie, sauna i siłownia. W pokojach i apartamentach znajdziemy oryginalne antyki i ekskluzywne tkaniny. W hotelu możemy także skorzystać z szerokiej oferty zabiegów, które ożywią ciało i umysł. Posiłki serwowane są w trzech restauracjach: kameralnej Fondue Stuben, przytulnej Wine Bar & Grill oraz eleganckiej Michelin-starred Restaurant St. Hubertus.

photo/event1001.com


Pyszne jedzenie, szaleństwo na stokach i piękno górskiego krajobrazu – czego chcieć więcej? Południowy Tyrol stanowi świetną alternatywę nie tylko dla spragnionych aktywnego wypoczynku, ale i dla tych, którzy chcieliby poznać inne oblicze Włoch.

Monika Adamus
Ilość wyświetleń: 3573

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+