SPA & Beauty News
3 grudzień 2014
Książka "Zsokowani" Erica Helmsa, wydana nakładem nowego wydawnictwa Vivante – publikującego książki o szeroko pojętym zdrowiu wpisuje się doskonale w najnowszy trend wyciskania soków warzywno-owocowych. To pozycja bardzo cenna i wartościowa z wielu powodów, ale o nich za chwilę.
Książkę tworzy sześć rozdziałów poprzedzonych słowem wstępnym autorstwa Salmy Hayek. Już sama obecność tak znanej osobistości intryguje i zachęca do dalszej lektury. Słowa tej aktorki zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Oddajmy jej głos: „Soki od samego początku były dla mnie narzędziem pozwalającym zachować równowagę. Regularne picie soków z warzyw i owoców lub zielonych smoothies nie wynika z ubóstwa czy chęci zrzucenia niepotrzebnych kilogramów. Nawyk ten wpływa bardzo korzystnie na nasze życie: pozwala szybko i często spożywać więcej wysokogatunkowego, bogatego w składniki odżywcze jedzenia; zwiększa naszą świadomość tego, co jest potrzebne naszemu organizmowi, aby zachował zdrowie i nie zachorował; a także (co jest być może najważniejsze) dostarcza nam zmysłowej rozkoszy płynącej z przyjmowania pysznych produktów, po które w innej sytuacji moglibyśmy w ogóle nie sięgnąć”.

Cóż, po takiej treści nie pozostało mi nic innego jak czytać dalej. Większość rozdziałów została skomponowana wokół autorskiego 3-fazowego programu rewitalizującego. Faza pierwsza polega na piciu 2-3 soków lub smoothies tygodniowo, faza druga – 5 takich napojów, również tygodniowo, trzecia zaś – co najmniej jednego raz dziennie. Co istotne, zawartość procentowa zielonych warzyw liściastych powinna wynieść w poszczególnych fazach odpowiednio 30%, 50% i na końcu 90%.

Książka obfituje w przepisy na regenerujące i uzdrawiające napoje owocowo-warzywne. Dzięki nim każdy może się zanurzyć w symfonii nieopisanie bajecznych smaków, odżywić ciało i dostarczyć sobie energii na cały dzień. Jak można wyczytać, soki nie tylko podnoszą poziom energii, poprawiają wygląd cery, odmładzają, rozjaśniają umysł, ale także usprawniają pracę wszystkich układów w organizmie, stanowiąc niesamowicie skuteczne lekarstwo na wiele męczących dolegliwości oraz efektywne remedium na trwałą utratę zbędnej wagi. Pomagają zrewitalizować i zregenerować ciało i umysł, oczyszczają organizm, zapewniają dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i sprawdzają się jako świetne antidotum na szybkie tempo współczesnego życia, wspomagając procesy detoksykacyjne.

Bardzo dużym atutem książki jest także jej doskonałe opracowanie graficzne i redakcyjne. Książka aż kipi intensywnymi, nasyconymi barwami, a także przepięknymi fotografiami, od których nie sposób oderwać wzroku.

Jestem przekonana, że Zsokowani zachwycą nie tylko osoby posiadające już pewne doświadczenie w materii wyciskania soków, ale także wszystkich tych, dla których picie tych zdrowych napojów to codzienność.

POLECAMY!
Ilość wyświetleń: 3123

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+