ŚWIĘTA - Odrobina luksusu w wigilijny wieczór
18 grudzień 2012
Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w sklepach panuje tłok, ciężko na półkach odnaleźć niezbędne produkty, a połowę czasu zakupów spędzamy w kolejce do kas. W domach krzątanina, sprzątanie, gotowanie, pieczenie. Wszystko w atmosferze pośpiechu – „oby zdążyć na czas” i stresu – „oby wszystko smakowało”. Czy da się tego uniknąć?
Święta dla wielu kobiet w Polsce są poprzedzone okresem długich przygotowań i ciężkiej pracy. Gdy nie wszystko idzie jak trzeba, czy zgodnie z czasem często wkradają się nerwy i nie potrzebne animozje. Po wigilijnej kolacji, czy świątecznych obiadach też nie ma odpoczynku. Ktoś musi przecież po tym wszystkim posprzątać.

Podobne sytuacje powtarzają się, co roku. A przecież święta, to nie gonitwa i siedzenie w kuchni. W święta powinniśmy być z rodziną, przyjaciółmi i to im poświęcać swój czas. Odpoczywać w gronie znajomych, spacerować i cieszyć się zimową aurą.
Wszystko to możliwe jest, gdy na wigilijną kolację wybierzemy się do restauracji. Zamiast obsługiwać rodzinę, to my i nasi bliscy będziemy obsługiwani. Spędzimy miło czas, a na naszym stole nie zabraknie tradycyjnych dań, które sami będziemy mogli dowolnie wybrać.
W Warszawie wigilijną kolacje proponują zorganizować za nas:
  • Restauracja The Olive w Hotelu Sheraton – w cenie 155zł od osoby będzie można spędzić niezapomniany wieczór przy kolędach i pianinie. W tym wyjątkowym dniu kolację z potraw tradycyjnych i nowoczesnych przygotuje szef kuchni Artur Grajber.
  • Restauracja LunaSole Hotelu Holiday Inn Józefów – w cenie 170zł za osobę dorosłą i 85zł za dziecko otrzymamy kolację z tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami, przy dźwiękach kolęd wraz z wizytą Świętego Mikołaja i wręczaniem prezentów.
  • Restauracja Lanse – do wyboru przedstawia trzy menu kolacji w cenach od 80zł do 130zł (netto) za osobę.
  • Restauracja Moonsfera – w cenie od 88zł do 140zł (netto) pozwoli rozkoszować się wigilijnymi potrawami wybranymi z jednego z 4 zestawów.
  • Hotel Warszawianka zaprasza na spędzenie w nim całych świąt, w trzydniowym pakiecie znajdują się: dwa noclegi i śniadania, kolacja Wigilijna i kolacja w Pierwszy Dzień Świąt, wspólne strojenie choinki, świąteczne przedstawienie z koncertem kolęd i animacje dla dorosłych i dzieci, wszystko to w cenie od 637zł / osoba (pokój Superior) do nawet 2320 zł / osoba (Apartament Prezydencki).

photo/ok-visit.com


Gdy jednak za nic nie wyobrażamy sobie Wigilii w restauracji, kolacja może przyjechać do nas. Wiele lokali proponuje, bowiem świąteczny catering z dostawa do domu:
  • Restauracja Papu – prezentuje doskonały wybór potraw od 39 zł za litr zupy grzybowej z łazankami, po 23zł za porcję kapusty wigilijnej, czy makowca za 79zł (cena za 8 porcji).
  • Restauracja Babalu pozwala na wybranie wśród konkretnie zestawionych menu w cenie od 59zł do 80zł za osobę.
  • Restauracja Dom Polski w świątecznym cateringowym menu ma np. zupę borowikową w cenie 70zł za 0,9l, karpia faszerowanego po żydowsku za 110zł za 1,5kg, czy pierogi z kapustą i grzybami w cenie 25zł za 8 sztuk.

Anna Pytel
Ilość wyświetleń: 3630

Google+ Obserwuj w Google+