Kosmetyka ciała
8 maj 2013
Sauna kojarzy się z odpoczynkiem, relaksem. Czynnikiem, który cechuje saunę jest temperatura. Jak się okazuje nie tylko nasze ciało ma prawo do relaksowania się w saunie, ale włosy również! Na czym polega i jakie są efekty sauny na włosy?
Zapewne kojarzycie z filmów amerykańskich duże kopuły, pod którymi siedziały aktorki w scenach u fryzjera. Jest ona większa od tradycyjnej suszarki. To jest właśnie sauna na włosy!
Różni się od zwykłej przede wszystkim temperaturą, która wynosi ok. 40°C. Ponadto nie trzeba się rozbierać, iść do oddzielnego pomieszczenia. Na czym zatem polega ten zabieg?

Raj nie tylko dla włosów 
Przed każdym zabiegiem włosy należy dwukrotnie umyć. Zwykle od tego etapu zaczyna się sauna w salonie fryzjerskim. Następnie nakłada się odpowiednią odżywkę lub maskę, która jest przeznaczona do tego zabiegu. Fryzjer z pewnością pomoże ci wybrać odpowiednią. Co dalej?

Półdługie, bądź długie włosy są spinane. W kolejnym kroku poczujesz się jak gwiazda, ponieważ możesz się rozsiąść pod kopułą (szklaną lub plastikową). W pojemniku, który znajduje się z tyłu „hełmu” znajduje się woda (destylowana). Gdy nagrzeje się do 40°C, pod urządzenie zaczyna się wydostawać para wodna. Da się odczuć woń nałożonej odżywki. Raj dla włosów, nosa i… cery, ponieważ para wodna sięga również twojej twarzy. Od fryzjera wyjdziesz nie tylko ze zdrowszymi włosami, ale też z gładszą skórą. Twoje włosy będą relaksowały się w saunie przez około 20 minut. Gdy timer zadzwoni, fryzjer zdejmie Ci „hełm”, a kolejnym etapem jest spłukiwanie włosów – na przemian ciepłą i letnią wodą. Po co? By łuska włosa dokładnie się zamknęła. Żeby efekt był jeszcze lepszy, należy najpierw wysuszyć, a potem ułożyć włosy.
photo/mybeautysources.com

Cena vs. efekty
Sauna daje jeszcze lepszy efekt niż odżywka, potęguje go. Po około 40 minutach możesz się cieszyć sprężystymi, lśniącymi włosami. Ponadto będą się łatwiej rozczesywały. Wilgoć, ciepło zmiękczyły łuskę włosa. Cząsteczki kreatyny D-pantenolu wniknęły w głąb łodyg, aby je wzmocnić i uszczelnić. Długotrwałość efektu po saunie wynosi do kilku myć. Za każdym myciem cząsteczki preparatu będą wypłukiwane. Zabieg najlepiej jest powtarzać co tydzień. Najlepszy efekt osiągniesz poprzez kurację – 4-5 razy w miesiącu. Sauna kosztuje około 10-40zł. Można dodatkowo wzmocnić efekt zabiegu poprzez regenerującą maskę (koszt ok. 10zł).

Efekt jest zniewalający, a cena zabiegu nie jest wysoka. Pamiętaj, że oprócz lśniących, pięknych i zdrowych włosów, twoja cera po tym zabiegu będzie znacznie gładsza!

Michalina Gruszczyńska
Ilość wyświetleń: 4651

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+