Kosmetyka twarzy
15 maj 2013
Masz problematyczną cerę, z przebarwieniami, trądzikiem, rozszerzonymi naczyniami? A może twoja skóra się starzeje i jest mało elastyczna? Jeśli tak, to czas na sonoforezę! Dowiedz się, co to za zabieg i jakie są jego efekty?
Co to za zabieg?
Sonoforeza zwana inaczej masażem ultradźwiękowym to zabieg polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, wykorzystujący do tego fale ultradźwiękowe. Jest to zabieg zalecany przez lekarzy zarówno po to, by nasza skóra była nieskazitelna, ale również w celu dbania o jej zdrowie.
Podczas tego zabiegu wytwarzane jest ciepło, które przenika w głąb tkanki i powoduje odprężenie skóry oraz mięśni. Dodatkowym atutem sonoforezy jest towarzyszący jej delikatny, głęboki masaż, który poprawia przepływ krwi, a także metabolizm oraz regeneruje komórki.

Wskazania i przeciwwskazania
Sonoforeza pomaga w przypadku trądziku, podrażnień, rozszerzonych naczyń włosowatych, przebarwień, a także, jeśli skóra się starzeje i jest mało elastyczna. Oczywiście do każdego przypadku podchodzi się indywidualnie, więc wskazań do tego zabiegu jest znacznie więcej.

Jakie są zatem przeciwwskazania? Jeśli masz któreś z wymienionych: ostre stany zapalne, chorobę nowotworową, jesteś w ciąży, masz ropne stany zapalne, wszczepiony rozrusznik serca, metalowe implanty, nowotwór (również stany po jego operacyjnym usunięciu), ciężki stan ogólny, nerwicę wegetatywną (znacznego stopnia), uporczywe migreny, bądź epilepsję – lepiej nie podchodź do tego zabiegu!

Jakie są efekty?
Należy do nich m.in. rozbijanie substancji na małe molekuły, które mogą penetrować skórę, jak również rozjaśnianie przebarwień i plam. Co jest ważne dla zdrowia naszej skóry – dotlenia i bardzo mocno ją nawilża, a także poprawia wymianę jonową i wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zwiększanie przepuszczalności błon komórkowych to kolejny atut. Dzięki niemu wchłanianie preparatów kosmetycznych jest o wiele szybsze. Głęboki mikromasaż odmładza skórę i poprawia strukturę blizn. Wibracja i efekt cieplny uaktywniają skórę eliminując zmarszczki. Po zabiegu sonoforezy skóra jest nadzwyczajnie odmłodzona, świeża i zregenerowana. Masaż ultradźwiękowy dokładnie czyści skórę i usuwa zanieczyszczenia z porów. Plusów tego zabiegu jest mnóstwo, a co najważniejsze – nic nie boli!

photo/le-spa.co.uk

Jak często, jak długo i ile?
Zabieg sonoforezy można potraktować jako pojedynczą wizytę w gabinecie w celu odświeżenia skóry, stosuje się również kurację 6-12 zabiegów. Można go powtarzać 2 razy w tygodniu, a serię kilku zabiegów co 3 miesiące. Zabieg trwa około 30 – 45 minut, kosztuje około 30 – 50 złotych.

Doskonałym uzupełnieniem sonoforezy jest zabieg kawitacji (gwałtowna przemiana fazowa z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszania ciśnienia). Warto jest go zastosować przed masażem ultradźwiękowym.

Michalina Gruszczyńska
Ilość wyświetleń: 13436

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+