Domowe SPA
15 lipiec 2013
Żółte paznokcie to zmora wielu kobiet. Jak sobie skutecznie z tym poradzić nie tracąc przy tym fortuny? Pamiętajmy, że istnieją przecież domowe sposoby na ten wstydliwy problem!
Żółta płytka paznokcia może mieć wiele znaczeń. Nie musi jednak od razu oznaczać choroby. Najczęściej przyczyną są odbarwienia, które, powstają na skutek malowania paznokci na ciemne kolory. Jak temu przeciwdziałać?

Polerka
Jednym z najprostszych sposobów jest po prostu zwykłe polerowanie, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Należy uważać by nie naruszyć struktury paznokcia!

Cytryna
Bardzo popularnym sposobem przy wykorzystaniu cytryny jest wybielająca maska cytrynowa. Składniki potrzebne do stworzenia takiej maski to: 1 łyżka soku z cytryny, 1 łyżka sody oczyszczonej i 1 łyżka oliwy. Tak przygotowaną papkę nakładamy na paznokcie i czekamy 15 minut, następnie zmywamy.

Pasta do zębów
Najlepiej sprawdza się pasta wybielająca. Nakładamy pastę na płytkę paznokcia i delikatnie czyścimy szczoteczką do zębów. Należy robić to delikatnie. Metodę tą często stosują Brytyjki.

photo/facebook.com

Soda oczyszczona
To również doskonały sposób na piękne paznokcie. Do jednej łyżki sody oczyszczonej dodajemy kilka kropel wody utlenionej. Tak przygotowaną maskę nakładamy na 10 minut na paznokcie a następnie zmywamy.

Pamiętaj jednak, że te wszystkie sposoby nie zadziałają od razu, potrzeba czasu.

Jeśli jednak żadna z tych metod nie pomoże należy zastanowić się nad wizytą u lekarza w celu ustalenia źródła problemu.

Justyna Waśkowicz
Ilość wyświetleń: 7304

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+