Kosmetyka ciała
4 czerwiec 2014
Latem, gdy nadchodzą upalne i słoneczne dni, chętnie nosimy odkryte obuwie, odsłaniając stopy. Szczególnie zależy nam wówczas na ich ładnym wyglądzie i dobrej kondycji. Tymczasem często zaniedbywana w okresie zimowym skóra stóp wymaga intensywnej pielęgnacji, likwidującej problem pękających pięt, przesuszenia, szorstkości czy rogowacenia.
Problem nr 1 - PRZESUSZENIE
Przyczyną nadmiernego przesuszenia skóry stóp jest m.in. brak gruczołów łojowych w obrębie tzw. podeszwy stopy, odpowiadających za tworzenie się naturalnego ochronnego płaszcza lipidowego. Nasilająca się suchość skóry powoduje, iż staje się ona szorstka, łuszczy się, a w okolicach pięt powstają zgrubienia. Dlatego kiedy tylko zaobserwujemy suchość, warto sięgnąć po odpowiedni krem do stóp (np. Lirene STOP Suchości 10% urea).

Problem nr 2 - SZORSTKOŚĆ
W przypadku odczuwanej szorstkości skóry stóp zalecane są kremy o działaniu odżywiającym, które osłabią tendencje do tworzenia się twardego, zrogowaciałego naskórka. Zawarty w nich mocznik przyczyni się do zmiękczenia skóry, natomiast parafina zapewni właściwy poziom nawilżenia, tak aby skóra stała się gładka i satynowa w dotyku.

Problem nr 3 - ROGOWACENIE
Gdy skóra stóp jest bardzo mocno przesuszona, pojawiają się bolesne pęknięcia lub zrogowacenia, wskazane jest zastosowanie intensywnej pielęgnacji o działaniu regenerującym. Warto wówczas sięgnąć po np. maskę do stóp o wysokim, 30% stężeniu mocznika (np.Lirene STOP rogowaceniu). Stymuluje on regenerację naskórka, likwiduje bolesne zrogowacenia oraz powstające w okolicy pięt zgrubienia. Kosmetyki tego typu (o intensywnym działaniu) najlepiej stosować na noc lub do codziennej pielęgnacji.


Problem nr 4 – PĘKAJĄCE PIĘTY
Pękające pięty to najbardziej bolesny i widoczny problem ze skórą stóp, który powstaje, gdy zaniedbamy suchą skórę, nosimy nieodpowiednie obuwie lub… mamy nadwagę. Pęknięcia w zrogowaciałej części naskórka wyglądają początkowo jak szczeliny, po czasie mogą się jednak pogłębić i sięgnąć aż do skóry właściwej. A to powoduje nie tylko ból, ale i ryzyko powstania zakażeń. Warto wypróbować wtedy kosmetyki wielofunkcyjne (np. 5 w 1), które szystko przynoszą spodziewane rezultaty.

photo/endotadayspa.com.au


Chcesz pięknie wyglądać na plaży? Pomyśl nie tylko o smukłej sylwetce, ale również o pięknych stopach!

Ilość wyświetleń: 2818

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+