Kosmetyka ciała
19 listopad 2012
Nasze stopy, w trakcie całego życia, pokonują średnio drogę równą czterokrotnemu okrążeniu kuli ziemskiej. Ten fakt nie stanowi jednak dla mężczyzn wystarczająco przekonującego argumentu do zatroszczenia się ich zdrowie. Na pewno większą motywacją dla panów jest fakt, że kobiety zwracają uwagę na wygląd męskich stóp. Jeżeli nie wiecie czego spodziewać się po zabiegach pedicure, zapraszamy do czytania.
Popękane pięty i zrogowaciały naskórek to najczęstsze grzechy przeciwko stopom, popełniane przez mężczyzn. Ten stan jest przeważnie konsekwencją bagatelizowania przez mężczyzn konieczności dbania o stopy.

Codzienna pielęgnacja stóp jest istotna nie tylko z przyczyn estetycznych, ale również zdrowotnych. Niewielu panów zdaje sobie sprawę z tego, iż w stopach znajdują się receptory mające połączenia z każdym organem ciała, toteż kondycja stóp oddziałuje na stan poszczególnych narządów wewnętrznych.

Przed stopami stoi szczególnie trudne wyzwanie, jakim jest podpieranie i noszenie całego ciężaru ciała człowieka, czasem bez przerwy przez wiele godzin w bardzo niesprzyjających warunkach, w wyniku czego mogą wystąpić zaburzenia ukrwienia tych części ciała.

Męskie stopy, tak samo jak damskie, są bardzo wyczulone na nieodpowiednie obuwie. Buty ze sztucznych materiałów mogą wzmagać problem nadpotliwości stóp, a zbyt wąskie lub za małe buty, mogą powodować odciski i modzele.

Gabinety kosmetyczne oraz ośrodki spa & wellness oferują zabiegi pedicure nastawione także na męskiego klienta.

Oto nasze propozycje zabiegów dla panów:

Pedicure męski

 
fot. www.life123.com

Zabieg rozpoczyna się relaksująco-odświeżającą kąpielą w ciepłej wodzie z domieszką soli. Następnie na stopy nałożony zostaje peeling złuszczający martwy naskórek. W dalszej kolejności obcina się paznokcie oraz frezarką lub drewnianym patyczkiem, usuwa naskórek wokół płytki paznokciowej. Na koniec na stopy zostaje nałożony krem nawilżający.
Cena: 40 zł
Czas: 60 minut

Zabieg klasycznego pedicure można dopełnić kuracją parafinową, która polega na wymoczeniu w ciepłej, pachnącej parafinie stóp. Dzięki temu skóra na stopach będzie miękka i przyjemna w dotyku, idealna do masowania.
Cena: 40 zł
Czas: 30 minut

Pedicure leczniczy

To nic innego, jak zabieg klasycznego pedicure wzbogacony o założenie silikonowych klamer, korygujących wrastające paznokcie lub mechaniczne usunięcie przy pomocy frezarki doskwierających odcisków, modzeli, a także zrogowaciałego naskórka stanowiącego przyczynę pękania pięt. Zabieg polecamy panom, którzy naprawdę mocno zaniedbali swoje stopy.
Cena: 75- 150zł
Czas: 45- 90 minut

Zabieg Fish Pedicure z wykorzystaniem rybek Garra Rufa

 
fot. nlineathens.com

Rybi pedicure polega na kąpieli, uprzednio zdezynfekowanych stóp, w akwarium pełnym malutkich rybek. Bezzębne karpiki używają ssących pyszczków do bezbolesnego obskubania zniszczonego i martwego naskórka, którym pożywiają się, nie naruszając przy tym zdrowej skóry.

Garra Rufa nie tylko skutecznie usuwają zbędny naskórek ze stóp, ale również wytwarzają enzym zwany ditranolem, który to łagodzi podrażnienia, działając przeciwzapalnie i bakteriobójczo.

Do zabiegu nie dopuszczane są osoby borykające się z: grzybicą, brodawczakami, mięczakiem zakaźnym, gronkowcem, urazami mechanicznymi np. przecięciami i otarciami naskórka, aby zapobiec infekcjom. Zabieg ma właściwości pielęgnacyjne, gdyż powoduje złuszczenie i wygładzenie naskórka pozostawiając uczucie lekkich, zdrowych stóp. Ponadto, kuracja działa relaksująco na cały organizm, ponieważ likwidowanie naskórka odczuwalne jest jako delikatny masaż, dzięki któremu poprawia się funkcjonowanie naczyń krwionośnych, znika uczucie zmęczenia. Pedicure Garra Rufa to coś specjalnie dla wielbicieli ekstremalnych przeżyć w stylu Bear’a Grylls’a.
Cena: 60- 100zł
Czas: 15 minut

Panowie powinni rozważyć skorzystanie z  kuracji dla stóp, nie tylko aby poprawić ich wygląd i zaimponować kobietom. Oczywiście panie preferują mężczyzn mocno stąpających po ziemi, szczególnie tych z zadbanymi stopami, ale najważniejszy jest aspekt zdrowotny. Panowie pamiętajcie – zadbane stopy, to zdrowe stopy!

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 6909

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+