Home&Design
6 luty 2013
Kolejnego dnia stajesz przed szafą pełną ubrań, butów, akcesoriów i zupełnie nie wiesz, co na siebie założyć? W końcu decydujesz się na tę samą siwą bluzkę, którą zresztą miałaś na sobie przedwczoraj, po czym przemierzasz świat ze spuszczoną głową, ponieważ czujesz, że strój zmienił ciebie w szarą mysz, ujął tobie kobiecości i seksapilu. Z tym i wieloma innymi odwiecznymi problemami każdej kobiety mierzą się autorzy modnych i modowych poradników.
1) Nina Garcia, „Klasyczna setka - czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą”

photo/fabryka.pl

Dziennikarka modowa, autorka wielu książek poświęconych modzie w swojej „Klasycznej setce”- biblii dobrego gustu i smaku, przedstawia 100 obiektów, począwszy od ubrań przez bieliznę, obuwie, biżuterię, kosmetyki, dokumenty i na alkoholu skończywszy, które są wiecznie modne i absolutnie niezbędne. Przy każdym obiekcie znajduje się krótki opis jego historii, sławne nazwisko, nośne wydarzenie, które wylansowało akcesorium, a także eleganckie ilustracje adekwatne do rysunków pochodzących ze starych francuskich żurnali lansujących w przeszłości modowe trendy. W zestawie „Klasycznej setki” zestawiono zarówno rzeczy w przystępnych cenach i nieprzyzwoicie drogie, które zdaniem autorki są nie do zastąpienia tańszymi substytutami.

2) Ivonne Rock, „Zasady mody, czyli jak się ubrać gustownie i z klasą”

photo/empik.com

Poradnik „Zasady mody, czyli jak się ubrać gustownie i z klasą” skierowany jest do kobiet o sylwetkach idealnych, „przy kości”, bardzo szczupłych, niskich i wysokich, które pragną zmienić na lepsze swój wizerunek. Autorka poradnika zapewnia, że fundamentem, na którym można budować własny styl jest również rozpoznanie typu urody, dlatego przedstawia wyznaczniki, dzięki którym możliwym jest sklasyfikowanie własnych kształtów i przeprowadzenie analizy kolorystycznej. W przewodniku zaproponowano również konkretne fryzury i makijaże, które mają podkreślać piękno każdej twarzy.

3) Izabela Jabłonowska, „Ubierz się stylowo i modnie w uśmiech”

photo/ecsmedia.pl

Ceniona stylistka i autorka poradnika zaznacza, że do kwestii mody trzeba podchodzić z dużą dozą dystansu. Niewykonalnym jest bowiem nadążanie za wszelkimi „must have”, zaopatrywanie się we wszystko to, co rzekomo trzeba mieć w swojej garderobie. Autorka zachęca do poszukiwania indywidualnego stylu, odzwierciedlającego charakter, odpowiadającego temperamentowi i dostosowanego do prowadzonego trybu życia. Poradnik jest pełen wskazówek, które pomagają i umożliwiają dokonać świadomego wyboru trendów harmonizujących z własnych wyglądem wewnętrznym i zewnętrznym, gdyż tylko wówczas można uzyskać efektowną całość.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 3311

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+