Suche szampony
27 marzec 2015
Suchy szampon jest idealną alernatywą dla codziennego mycia włosów. W sytuacji awaryjnej (np. nagłe wyjście) taki kosmetyk będzie kołem ratunkowym. Należy jednak pamiętać, że jego stosowanie nie zastąpi zwykłej pielęgnacji. Nie czyści on włosów, a jedynie je odświeża, dlatego nie można go traktować jako zamiennika tradycyjnych kosmetyków. Zbyt częste stosowanie może przynieść odwrotny efekt i doprowadzić do zniszczenia włosów.
Jak działa suchy szampon?
Szampon w postaci spray’u bądź pudru nakłada się na nasadę włosów i pozostawia na 5 minut, a następnie dokładnie wmasowuje, aby doprowadzić do całkowitego wchłonięcia produktu. Główne działanie suchego szamponu to odświeżenie włosów – zawarta w nim skrobia absorbuje sebum. Ponadto szampon nadaje włosom puszystość, a także zwiększa ich objętość. Efekt utrzymuje się od paru do kilkunastu godzin.

Zalety
Największą zaletą jest szybkość użycia. Odświeżenie włosów zajmuje kilku minut. Szampon szybko nadaje włosom odpowiedni wygląd oraz miękkość. Nadaje też przyjemny zapach. Dużym plusem jest szeroka gama produktów dostępna na półkach sklepowych. Ceny wahają się od 10 do 90 zł. Kosmetyk odpowiedni jest dla każdego rodzaju włosów – zawiera w sobie wiele wyciągów roślinnych, a także składników mineralnych i witamin.
photo/abeautifulmess.com


Wady
Ze względu na zawarty w składzie alkohol, suche szampony mogą podrażnić skórę głowy i cebulki włosów, co przy częstym stosowaniu może doprowadzić do ich osłabienia, a nawet wypadania. Niestety, niejednokrotnie włosy po zastosowaniu kosmetyku matowieją bądź sztywnieją. Puder nałożony w znacznych ilościach bywa ciężki do wmasowania, w efekcie może być widoczny na ciemnych włosach. Zdarza się również, że kwota szamponu jest nieadekwatna względem jego wydajności.  

Nadia Felix
Ilość wyświetleń: 1856

Google+ Obserwuj w Google+