Szczypta egzotyki w Polsce
4 październik 2012
Azjatyckie masaże i peelingi z Karaibów kuszą w ofertach ośrodków SPA w całej Polsce. Zabiegi z dalekich regionów, stworzone w oparciu o tradycyjne metody leczenia i pielęgnacji, wydają się być bardzo atrakcyjne. Jednak zanim zdecydujemy się na taki egzotyczny rytuał, warto dowiedzieć się więcej o jego specyfice i tradycji, z której się wywodzi.
Indyjska filozofia zdrowia

Ajurweda to indyjski system filozoficzny, którego podstawą jest wiara w harmonię ducha, ciała i umysłu. Za zdrowie i dobre samopoczucie odpowiadają trzy dosze: wata, pitta i kapha, ajurwedyjskie bioenergie, symbolizujące żywioły wiatru i eteru, ognia oraz ziemi i wody. By organizm był zdrowy, musimy dbać o równowagę między energiami cyrkulującymi w naszym ciele. W tym celu należy stosować odpowiednią dietę i korzystać z leczniczych zabiegów.

Najczęściej oferowanymi zabiegami ajurwedy są masaże ciała, głowy i stóp. Rytuały ajurwedyjskie wykonywane są z użyciem specjalnie dobranych olejków i ziół, które działają oczyszczająco i detoksy kująco na organizm. Oprócz fizycznego oczyszczenia, masaż ma na celu poprawę przepływu energii w ciele, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie.
 
Masaże ajurwedyjskie dobierane są do indywidualnych potrzeb klienta, dlatego decydując się na taki zabieg należy zwrócić uwagę na kwalifikację osoby, która będzie nas masowała. Tylko wykwalifikowany specjalista sprawi, że masaż ajurwedyjski wpłynie pozytywnie zarówno na nasze ciało jak i umysł.
 
Japońska akupresura

Kolejnym orientalnym zabiegiem z Azji, jest japoński masaż shiatsu. Jeden z najstarszych zabiegów wykorzystujących akupresurę, czyli metodę leczenia za pomocą uciskania zakończeń nerwowych. Naciskanie konkretnych punktów na ciele, likwiduje nagromadzone w ciele napięcie i usprawnia pracę mięśni. Ten typ masażu szczególnie polecany jest osobom cierpiącym na chroniczne bóle kręgosłupa i ramion.
 
Należy pamiętać, że podczas zabiegu masażysta uciska punkty na ciele z dużą siłą, często kładąc na nie nacisk całej masy ciała. Dlatego ważne jest, żeby trafić w ręce profesjonalisty, ponieważ źle przeprowadzony masaż shiatsu, może być groźny dla naszego zdrowia.  

Masaże z Karaibów

Innym regionem, z którego pochodzą egzotyczne zabiegi, są Karaiby. Karaibskie masaże i peelingi, coraz częściej oferowane są w polskich SPA. Zabiegi, wywodzące się z regionu Morza Karaibskiego, kuszą aromatem kokosa, owoców i trzciny cukrowej oraz energetyzującą muzyką, to wszystko sprawia, że podczas zabiegów czujemy się jak na rajskiej wyspie.
 
Najczęściej spotykanym karaibskim masażem jest lomi lomi nui, zabieg wywodzący się z tradycji hawajskiej. Podczas zabiegu masażysta, poruszając się w rytm hawajskiej muzyki, masuje nasze ramiona i górną partię pleców, dzięki czemu mięśnie stają się bardziej rozluźnione, a dzięki olejkom do masażu, skóra staje się gładka i nawilżona
Masaż lomi lomi odciąży nasze ramiona i plecy, a my poczujemy się zrelaksowani jak po urlopie spędzonym na Hawajach.

Jeżeli chcielibyśmy mocniej zadbać o naszą skórę, możemy poddać się jednemu z karaibskich peelingów. Cukier trzcinowy, wiórki kokosa, olej palmowy i kokosowy, to nie składniki ciasta, tylko składniki wykorzystywane w zabiegach peelingujących. Takie smaczne peelingi delikatnie oczyszczają i nawilżają skórę, a aromatyczne zapachy relaksują i uspokajają.
 
Ilość wyświetleń: 2685

Google+ Obserwuj w Google+