Strefa gwiazd
7 marzec 2014
Marzec jest miesiącem kobiet. Naturalnym komentarzem do współczesnych zmian kulturowych i społecznych jest podkreślenie, że wpływy kobiet rosną – co czynimy poprzez opracowanie zestawienia najbardziej wpływowych polskich przedstawicielek płci pięknej.
Przygotowując zestawienie, chcieliśmy sprawdzić i wykazać, czy faktycznie zmiana dokonuje się na naszych oczach, a wpływowe polskie liderki o różnych specjalizacjach odgrywają istotną rolę w kształtowaniu rodzimej rzeczywistości. Wszystko wskazuje na to, że wpływ kobiet zwiększa się w postępie geometrycznym. Które z Pań mają największy wpływ na polski biznes, politykę, kulturę, sport, społeczeństwo – na dzisiejszą Polskę?

Wybrano Panie reprezentujące różne sfery i specjalizacje, stąd zdecydowano, by ostateczna lista nie miała charakteru rankingu – wszystkie pozycje najbardziej wpływowej dziesiątki kobiet są równorzędne i prezentuje się je w kolejności alfabetycznej.

Oto 10 najbardziej wpływowych Polek wg „Teraz Polska”

Elżbieta Bieńkowska - za niezwykłą wiedzę fachową i umiejętności oraz merytoryczną karierę od urzędniczki miejskiej do wicepremiera.

Henryka Bochniarz – za wpływowość w świecie gospodarki i sztandarowy przykład opiniotwórczości w świecie biznesu.

Anna Grodzka – za odwagę bycia pierwszą transseksualną posłanką w historii europejskiego parlamentaryzmu i pokazanie, że można nie wstydzić się odmienności.

photo/wprost.pl


Agnieszka Holland – za świadomość posiadania nazwiska i ogromnego wpływu, który zostaje pozytywnie wykorzystany w różnych ważnych działaniach, zmieniających obraz naszej rzeczywistości.

Ewa Kopacz - za niebywałą karierę polityczną od lekarki do piastowania urzędu drugiej osoby w państwie oraz bezkompromisowość w demonstrowaniu swojego zdania.

Justyna Kowalczyk – za władanie zbiorową wyobraźnią i udowadnianie, że kobieta może się postawić wszystkim, bez względu na pozycję, mieć rację i wygrać.

photo/polonczyk.blox.pl


Agnieszka Odorowicz - za to, że zmieniła sytuację w świecie dziesiątej muzy o tyle, że kiedyś nie było pieniędzy na filmy, a teraz są.

Monika Olejnik – za ambicję, śmiałe konwencje i bezkompromisowe wytykanie błędów interlokutorom.

Solange Olszewska - za w pełni innowacyjny produkt, w 100% pochodzący z Polski i identyfikowaną z naszym krajem globalną markę.

Nina Terentiew – za wielki talent, wyczucie i niebywałego nosa oraz wzorcowe wykonywanie swojej pracy mimo zmieniających się czasów i realiów.
Ilość wyświetleń: 3508

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+