Dermatologia estetyczna
15 maj 2013
Włoscy naukowcy odkryli nowy sposób na problemy z wypadaniem włosów. Trychologia, bo o niej mowa, wciąż się rozwija i udowadnia, że w medycynie estetycznej i kosmetologii, będzie hitem.
Istota zabiegu
Swoją uwagę skupia on na wypadaniu włosów, problemach ze skórą i wszystkich czynnikach, które je powodują. A jest ich coraz więcej. Wynika to z trybu życia jaki prowadzimy, warunków zdrowotnych i zewnętrznych. Stres, zanieczyszczone środowisko, promieniowanie emitowane przez komputery i telefony – to wszystko sprawia, że nasze włosy i skóra głowy są osłabione. Przyczyną tego jest słabe krążenie krwi, co w efekcie sprawia, że mieszki włosowe są „uśpione”. Największą zaletą zabiegu jest także szybki czas wprowadzenia kuracji. Kiedy tylko jakiekolwiek problemy zostaną zauważone, leczenie zostaje podjęte natychmiastowo.

Ratunek w naturze
Enzo Formentini, twórca trychologii, szukając alternatywnych metod leczenia dla schorzeń głowy, odkrył najskuteczniejszą metodę ich kuracji. Opiera się ona na składnikach w pełni naturalnych, które zawierają m.in. kwasy owocowe, proteiny, minerały, olejki i wyciągi z ziół. Ich połączenie daje zestaw aktywnych substancji dobieranych bezpośrednio do danego typu schorzenia. Rozpoznaje się je dzięki użyciu mikrokamery ukazującej skórę głowy i włosy w 200-krotnym powiększeniu. W Polsce metoda ta zyskuje na coraz większej popularności dodatkowo zachęcając klientki faktem, że używane podczas niej kosmetyki sprowadzane są specjalnie z Włoch.
Cena badania trychologicznego: około 140zł
photo/simonehair.es


Nie pozostawia wątpliwości, że jest to zabieg, który wzbogaci twoją urodę, a także pozwoli na uniknięcie inwazyjnych sposobów walki z wypadaniem włosów, jak np. przeszczep. W końcu wywodzi się z Włoch, a włosi znają się na pięknie jak nikt inny.

Dorota Szeliga
Ilość wyświetleń: 2897

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+