Zabiegi
11 luty 2013
Zabieg usuwania żeber był już znany w epoce wiktoriańskiej, kiedy kobiety były ograniczone nie tylko konwenansami społecznymi, lecz także bardzo wąskimi gorsetami. Wszystko po to, by osiągnąć figurę w kształcie klepsydry. W dzisiejszych czasach uwydatniony biust i talia osy to już klasyczny ideał piękna. Dlatego współczesne kobiety biorą przykład z dam, które żyły na brytyjskim dworze i także poddają się zabiegowi wycinania żeber.
Wyglądać jak tancerka burleski
Podstawową funkcją klatki piersiowej jest ochrona najważniejszych organów wewnętrznych przed urazami. Nawet te najniższe żebra, które zazwyczaj się usuwa podczas tego typu operacji, są umieszczone wokół bardzo ważnych organów takich jak: nerki, pęcherzyk żółciowy i część żołądka. W związku z tym usuwanie żeber jest wykonywane tylko ze względów medycznych, takich jak niegojące się złamanie czy rak kości. Jednak wiele kobiet marzy o figurze Dity Von Teese, kobiety, której talia osy pozwala zmieścić się w sztywny i wąski gorset, dlatego coraz częściej usuwanie żeber to zabieg z powodów estetycznych.

Na czym polega zabieg?
Podczas operacji usuwane są dwie pary dolnych żeber - 11 i 12, czyli tzw. żebra wolne, które nie mają połączenia z mostkiem i kończą się między mięśniami brzucha. Czasami pacjentka życzy sobie, aby usunięto także 10. parę żeber, pod którą znajdują się wątroba i śledziona. Wycinanie tych kości żebrowych jest szalenie niebezpieczne dla naszego organizmu.

Szczupła talia, szczupły portfel
Po zabiegu okres rekonwalescencji wynosi nawet pół roku. Jest to czas, kiedy ciało próbuje się dostosować do nowego kształtu, dlatego wiąże się to z bólem np. podczas oddychania. Ponadto na plecach pacjentki, w miejscach, gdzie zostały wykonane nacięcia, pozostają blizny pooperacyjne, które można usunąć tylko w gabinetach medycyny estetycznej. Jednak jest to długotrwały proces. Podsumowując: aby móc pochwalić się talią osy na plaży, najpierw trzeba zainwestować w operację wynoszącą ok. 10 tyś. zł, a następnie w serię zabiegów usuwających blizny.

photo/rockabillybash.com

Inne sposoby na figurę S-Line
Jeśli taki zabieg wydaje Ci się zbyt drastyczny, możesz zdecydować się na plastykę brzucha. Jest to skuteczny zabieg, podczas którego usuwana jest zbędna tkanka tłuszczowa. Efektem jest nie tylko płaski brzuch, lecz także węższa talia. Niektóre kobiety, szczególnie w Ameryce Południowej, decydują się na powiększanie pośladków i biustu, by w ten sposób optycznie wyszczuplić swoją talię.

Aby móc pochwalić się wcięciem w talii, wcale nie musisz poddać się operacji. Możesz zdecydować się np. na ćwiczenia z hula hop i ćwiczenia pilates, które na pewno poprawią wygląd twojej talii. Po takim treningu być może nie zmieścisz się w wiktoriański gorset, ale na pewno zyskasz smukłą sylwetkę i poprawisz kondycję fizyczną.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 30419

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+