Kosmetyka ciała
29 październik 2012
Niegdyś utożsamiane z żeglarzami i kryminalistami, dziś stanowią krzyk mody. Tatuaże stały się formą zdobienia ciała, a także artystycznym sposobem wyrażania swojego charakteru.

Tatuaż może uczynić kobietę bardziej seksowną, dodać jej pikanterii, a także owiać odrobiną tajemnicy. Efekt zależy jednak od wybranego motywu, umiejscowienia, a także jakości.

Subtelny napis, intrygujący symbol, niezobowiązujący rysunek… pomysłów jest niezliczona ilość. Wybierając motyw warto jednak dokładnie zastanowić nad jego wymową. Jeśli decydujesz się na sentencję przemyśl, czy w przyszłości będziesz równie silnie utożsamiać się z aforyzmem, jak w chwili obecnej. Sprawdź, czy efektowny znak ma przypisaną szczególną symbolikę, stanowi czegoś atrybut. Zastanów się, czy obraz nie pasowałby bardziej do oprawienia w ramy i powieszenia w galerii sztuki aniżeli pokrycia Twoich pleców. Motyw możesz stworzyć samodzielnie, a także poprosić tatuatora- artystę o zmodyfikowanie projektu, aby stał się bardziej interesujący i oryginalny lub wybrać wzór z katalogów dostępnych w studiach. Tatuatorzy wykonują również na życzenie klientów tzw. „free hand tattoos”, polegające na realizacji własnych pomysłów i autorskich prac.


s3.lov3.pl

Bardzo istotną kwestią jest odpowiedni dobór miejsca dla wybranego motywu. Wytatuowane przedramię z pewnością umożliwi eksponowanie nowopowstałego dzieła, ale jednocześnie może odstraszyć zachowawczą część społeczności. Kark, łydka oraz lędźwie stanowią jedne z najsensowniejszych rozwiązań, ponieważ pozwolą uniknąć demonstrowania tatuażu w razie takiej woli czy potrzeby.


światobrazków.pl

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości tatuażu, udaj się do cieszącego się uznaniem studia. Nie ograniczaj się do odwiedzenia jednego miejsca, obejrzyj dostępne zdjęcia prac różnych tatuatorów, zaczerpnij opinii na temat ich umiejętności. Dowiedz się, w jakim stylu czują się najbardziej komfortowo. Warto sprawdzić, czy tatuatorzy dysponują szeroką paletą barwników, czy samodzielnie łączą kolory narażając tym samym projekt tatuażu na utratę jakości. Przed przystąpieniem do wykonania projektu, upewnij się, że tatuator sprosta Twoim oczekiwaniom, a nie oszpeci ciało, które stanowi wizytówkę.


motywery.pl

Ważną sprawę odgrywa bezpieczeństwo. Studio powinno być czyste i zadbane natomiast narzędzia do tatuowania oraz pojemniki na barwnik muszą być sterylne. Do wprowadzenia pigmentu pod skórę należy używać elektrycznych maszynek z jednorazowymi igłami. Tatuator powinien natomiast wykonywać swoją pracę w jednorazowych rękawiczkach. Higieniczne warunki eliminują prawdopodobieństwo zarażenia bakteriami podczas wykonywania projektu.

Po zrobieniu tatuażu musisz zadbać o jego wygojenie się. Wytatuowane miejsce trzeba regularnie przemywać oraz smarować tłustą maścią. Nie można zdrapywać powstałych strupków, ale pozwolić im odpaść samoistnie. Nie należy wstawiać świeżego tatuażu na działanie promieni słonecznych.

Podsumowując, tatuaż może stanowić atrakcyjną biżuterię i wyraz osobowości. Decyzji o wytatuowaniu się nie należy jednak podejmować pod wpływem impulsu, gdyż zabieg usuwania tatuażu za pomocą lasera jest o wiele bardziej kosztowny i bolesny niż samo wykonanie działa.

Paula Praszkiewicz

Ilość wyświetleń: 6339

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+