Dermatologia estetyczna
23 wrzesień 2013
Życiodajne właściwości tlenu są doskonale znane. Dzięki niemu oddychamy, a związek tlenu z wodorem, czyli woda, jest nam niezbędny do przetrwania. Tlen pełni bardzo ważną rolę także podczas wytwarzania energii, ponieważ dzięki niemu „spalaniu” ulegają kalorie, których dostarczamy z pokarmem. To jednak nie wszystko. Tlen posiada także właściwości regenerujące a z jego pomocą możemy opóźnić procesy starzenia.
Tykanie biologicznego zegara…
Każdy chciałby zachować jędrną skórę z młodości. Jednak wpływ czasu na skórę naszego ciała jest nieubłagany. Zmiany zachodzą wewnątrz i początkowo ich nie zauważamy. Naczynia krwionośne, które mają docierać do każdego fragmentu skóry, z upływem lat działają coraz mniej sprawnie, a w końcu obumierają. Skutkuje to niedotlenieniem komórek, które, nieodżywione, zmieniają wygląd skóry. Staje się wiotka i pojawiają się na niej przebarwienia. Włókna kolagenowe, odpowiadające za jędrność tkanek, zaczynają zanikać. Tym samym skóra wygląda na przesuszoną i cienką. Tam, gdzie jest najdelikatniejsza, czyli na twarzy i dekolcie, widoczne stają się popękane, nieestetyczne naczynka. Nasze marzenia o wiecznie młodej, zdrowej skórze, pryskają jak bańka mydlana.

Tlenowe odżywienie
Zmiany, jakie zachodzą w organizmie człowieka na skutek upływu czasu, są całkowicie naturalne, choć bardzo przez nas niepożądane. O ile nie jesteśmy w stanie wygrać nierównej walki z czasem, efekty starzenia można skutecznie opóźnić. Ewolucja człowieka od ponad miliona lat związana jest z tlenem. – mówi Ewa Korszewska, ekspert marki POLMAX. Dziś, dzięki rozwojowi nauki i medycyny estetycznej, jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać jego dobroczynny wpływ na nasz organizm i sprawić, by procesy osłabienia skóry stały się mniej uciążliwe dla naszego ciała. Dzięki bezbolesnej, pulsacyjnej iniekcji tlenu przy użyciu aparatów BODE OXYjet, zachowamy zdrowy i świeży wygląd przez długi czas. – dodaje ekspert POLMAX.

Na czym polega skuteczność iniekcji tlenowych? Aparat OXYjet wykorzystuje tlen z otoczenia. Oczyszcza go z azotu i pyłków, które są zawieszone w powietrzu. Tak powstały tlen medyczny regeneruje i pobudza nawet najgłębsze warstwy skóry. Zabieg, przy zastosowaniu wysoce efektywnych kosmetyków, pozwala odżywić tlenowo te komórki, do których energia nie docierała już w fizjologiczny sposób. Nieinwazyjna forma pobudzenia skóry daje długotrwałe efekty, widoczne gołym okiem.

Komu polecana jest ta metoda? Iniekcje tlenowe pomogą wszystkim, dla których problemem jest nieestetyczny wygląd skóry, zarówno twarzy, jak i całego ciała. Zabieg pomoże zwalczyć trądzik, usunąć przebarwienia czy spłycić zmarszczki. Ponieważ tlen pobudza skórę i motywuje ją do przemiany materii, okaże się skuteczny także podczas walki z fałdkami na brzuchu czy ze „skórką pomarańczową” na udach. Tlen wspomaga metabolizm, dzięki czemu skóra staje się oczyszczona i ma energię potrzebną do odbudowy naskórka. Dzięki tej właściwości zabiegi tlenowe są polecane także osobom, które chcą przyspieszyć gojenie się ran. Zabieg aparatem OXYjet wykorzystuje także pobudzające działanie światła na naskórek. Łączne oddziaływanie strumieni czerwonych i niebieskich sprawia, że skóra po zabiegu jest gładka i odświeżona.

photo/city-connect.org

Dla pełnego efektu
Dbałość o skórę jest nie tylko kwestią estetyczną. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów pozwolą cieszyć się zdrowiem, a także pięknym ciałem. Żeby podtrzymać efekt zabiegu tlenowego w domu, należy stosować odpowiednie kosmetyki, które zawierają wartości odżywcze. Preparaty NORA BODE zostały dokładnie przebadane pod względem zdolności wnikania w skórę oraz kompatybilności z tkanką. Przeznaczone do terapii w warunkach domowych podtrzymują uzyskane efekty iniekcji, redukując zmarszczki, kształtując sylwetkę oraz nawilżając i wyrównując koloryt skóry – mówi ekspert POLMAX.

Rozwój medycyny i technologii pozwala powstrzymać oznaki starzenia. Nie jesteśmy już bierni w walce z czasem. I choć nie posiadamy przepisu na wieczną młodość, możemy wiele uzyskać korzystając z osiągnięć specjalistów kosmetologii. Dzięki temu zdrowa, jędrna skóra, jest na wyciągnięcie ręki.
Ilość wyświetleń: 2768

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+