SPA & Beauty News
25 wrzesień 2012
Propozycje projektantów na sezon jesienny są w tym roku bardzo wyraziste. Wiele marek postawiło na styl militarny i dawno niewidzianą na wybiegach, błyszczącą czarną skórę.
Jesień 2012 sprawi, że sklepy odzieżowe zapełnią się skórzanymi kurtkami i mundurowymi płaszczami. Ale oprócz tych klasyków mody, pojawią się nowe odkrywcze interpretacje tych dwóch, dominujących trendów.
 
Jesień w mundurze

Wojskowe inspiracje widoczne były u wielu projektantów podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.
Zarówno projektanci brytyjskiej marki Burrberry, jak i nowojorski projektant Marc Jacobs sięgnęli do militarnego stylu, który widać w kurtkach, żakietach i płaszczach. Ubrania utrzymane są w tonacjach mundurowej szarości, granatu i zieleni, a ozdobione są wojskowymi pagonami, masywnymi paskami i guzikami. 
 
Kobiece podejście do tematyki wojskowej zaproponowała Victoria Beckham, która zaprezentowała sukienki i żakiety w kolorze khaki, ozdobione, podkreślającymi talię, wojskowymi paskami z masywnymi klamrami.
 
Błyszcząca skóra

Lakierowana, czarna skóra jest drugim ważnym trendem tej jesieni. Błyszcząca skóra wyszła z mody pod koniec lat osiemdziesiątych i dopiero teraz wraca do łask.
 
Skóra stała się motywem przewodnim wielu kolekcji, stąd mogą dziwić sposoby jej zastosowania. Michael Kors zaprezentował skórzane bluzki, a Emilio Pucci skórzane, rozkloszowane sukienki. Za sprawą Donny Karan powróciły też kontrowersyjne, skórzane spódniczki mini.
 
Tegoroczna moda jesienna wymaga dużo wyczucia i rozwagi. Przy tak wyrazistych trendach łatwo przesadzić i popełnić modowe faux pas np. zakładając skórzaną mini do pracy.
Ilość wyświetleń: 3721

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+