Fitness
1 luty 2013
Co prawda skrót TBC nie oznacza „twojego boskiego ciała”, aczkolwiek ma z tym hasłem wiele wspólnego. Po pierwsze, wiąże się z kształtowaniem sylwetki, a po drugie pozwala ci poczuć się jak bogini. Total Body Conditioning, bo o tym mowa, to ćwiczenia, które sprawią, że odkryjesz w swoim ciele mięśnie, o których do tej pory nie miałaś pojęcia.
W związku z postanowieniem noworocznym, wiele osób, a w szczególności kobiet, zaczyna regularnie ćwiczyć. Pływają, biegają, chodzą na siłownię lub fitness. W końcu wiosna zbliża się wielkimi krokami, a świąteczne smakołyki wciąż widnieją w obrębie brzucha czy ud. Zawsze jednak okazuje się być za późno na przygotowanie do sezonu krótkich spódniczek i odkrytego brzucha. TBC jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Spokojny początek
Ćwiczenia, o których mowa są jedną z odmian aerobiku. Trening składa się z kilku form aktywności. Na początku wykonujesz około kilkunastu minut tanecznych ćwiczeń aerobowych, aby przygotować swoje mięśnie do cięższej pracy. Następnie – już w towarzystwie szybszych rytmów - realizujesz główną część zadania, czyli proste układy choreograficzne, które łączysz z pojedynczymi ćwiczeniami. Powinnaś wykonywać je zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej, gdyż wtedy odciążasz kręgosłup. Do ćwiczeń tych możesz wykorzystać elementy takie jak piłki, hantle, gumy czy step. Ostatnim etapem jest stretchnig, podczas którego rozciągasz swoje ciało, odprężasz się i uspokajasz organizm. Tej części towarzyszy spokojna, wyciszająca muzyka.
photo/powerbreathe.com

Pośladki, uda i…
Dzięki TBC kształtujesz wszystko w jednym czasie – brzuch, biodra, uda, pośladki, a także ramiona i biust. Cały sekret tej metody tkwi w powtórzeniach. Ćwiczenia są proste, ale należy wykonać je kilkakrotnie. W trakcie jednej godziny treningu, możesz spalić nawet 600 kalorii. Poza wyrzeźbioną sylwetką, zwiększasz także wydolność swojego organizmu, przyspieszasz spalanie tłuszczu i metabolizm oraz poprawiasz koordynację ruchową.

Jeśli jesteś osobą młodą, na pewno poczujesz, że to sport dla ciebie. Szybko i efektywnie spalisz kalorie i wzmocnisz swoje ciało. Jeśli jesteś osobą starszą i nie czujesz się na siłach, aby wziąć udział w tych zajęciach, muszę cię zmartwić – wiek jest kiepską wymówką. TBC to idealne ćwiczenia dla każdego!

Magdalena Kulik
Ilość wyświetleń: 3079

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+