SPA w Polsce
28 styczeń 2013
Sezon białego szaleństwa i okres ferii zimowych w pełni. Kurorty górskie w Polsce oprócz stoków narciarskich oferują nam wiele atrakcji , jedną z nich są termy, czyli baseny wypełnione wodą źródlaną, której naturalna temperatura wynosi ponad 20°C.
O tym, że wody termalne są zbawienne dla zdrowia i wyglądu wiedzieli już starożytni Rzymianie, którzy w łaźniach oddawali się dobroczynnemu działaniu wody. Popularnie nazywane termy swoje lecznicze właściwości zawdzięczają bardzo dużej zawartości minerałów, takich jak: wapń, magnez, krzem, siarka, chlor, sód, potas, miedź, lit i żelazo. Pierwiastki te poprawiają nie tylko kondycje skóry, lecz również całego organizmu. Wody termalne mają błogie i kojące dla naszej skóry działania, łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenie stanów zapalnych i wzmacniają kruche naczynka krwionośne (to dzięki zawartości wapnia i magnezu). Duża zawartość wapnia działa antyalergicznie, a krzem chroni skóre przed starzeniem. Cynk z kolei zabezpiecza przed wolnymi rodnikami, a żelazo poprawia koloryt. Mikroelementy te wpływają na mechanizmy obronne skóry, przez co łatwiej radzi sobie ona ze szkodliwymi czynnikami wewnętrznymi.

photo/velkymeder.pl

Jeśli wybierasz się w okresie zimowych ferii w polskie góry, koniecznie odwiedź SPA, które oferują termalne przyjemności.
Bukowina Tatrzańska Hotel Bukovina - SPA & Wellness oraz baseny termalne - obiekty termalne obejmą 20 basenów z ciepłą wodą. Temperatura w basenach utrzymuje się w granicach 30-36°C. Karnet na cały dzień kosztuje około 100zł dla osoby dorosłej.
Białka Tatrzańska Terma Bania - SPA&Wellness - cicha strefa relaksu. Trzy baseny z wodą termalną o różnej specyfice i prozdrowotnych właściwościach. Karnet na cały dzień dla osoby dorosłej 85zł.
Uniejów Termy Uniejów- w kompleksie znajdują się nowe baseny kryte, baseny otwarte oraz zespół odnowy biologicznej. Baseny otwarte zostały połączone z budynkiem basenów krytych i zasilane są leczniczą solanką termalną. Bilet normalny, 3 godzinny około 30zł.
Szaflary (koło Zakopanego) Termy Szaflary - do dyspozycji cztery baseny z wysoko-zmineralizowaną wodą termalną. Karnet całodniowy dla bez ulg i zniżek 66zł.

Wylegiwanie się w basenach termalnych, wygrzewanie w saunach, korzystanie z masaży i zabiegów kosmetycznych - nie można wyobrazić sobie wspanialszego scenariusza na relaks po ciężkich zmaganiach na stoku.

Laura Kunczik
Ilość wyświetleń: 4035

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+