Family SPA
5 grudzień 2012
Kiedy temperatura za oknem spada poniżej zera i musimy pozostać z dzieckiem w domu - to nie koniec świata. Wspólny wieczór z maluchem nie musi być nudny. Co może być alternatywą dla czasu spędzonego przed telewizorem lub komputerem? Oto propozycje na jesienno - zimowe szarówki.
Wszystkim rodzicom z czasem kończą się pomysły na zabawy z dzieckiem. Kiedy maluch nie chce już rysować, przygotowywać ludzików z kasztanów czy teatru kukiełkowego... czas zapytać o zdanie specjalistów. Propozycje na wspólne zabawy specjalnie dla SPA & beauty Magazine przygotowały animatorki z warszawskiego przedszkola Bystrzaki, Magdalena Gałkowska i Magdalena Kurpiewska.

Gra planszowa

Do tej zabawy możemy zaangażować całą rodzinę, a nawet zaprosić przyjaciół. Pierwsza propozycja, to stworzenie własnej gry planszowej, ale nie tradycyjnej, rozkładanej na stole. Maluchom na pewno spodoba się gra, w której one same będą mogły być pionkami i przeżywać kolejne kroki do przodu. Pola możemy narysować np. na starym, niepotrzebnym prześcieradle. Mogą być one np. w kształcie kasztanów, a wszelkiego rodzaju pola karne można przedstawić jako jeżyki i muchomory. Bonusy to np. kolorowe liście. Ta gra nie ma narzuconych sztywno zasad, bo zależą one wyłącznie od wyobraźni graczy. Jednego wieczora przykładowym celem gry może być dotarcie wiewiórki do orzeszków znajdujących się na mecie, drugiego - wyścig Kubusia Puchatka do miodu. Zarówno wiewiórka jak i misio mijają na swojej drodze różne przeszkody, muszą wykonywać kary - zaśpiewać piosenkę, zrobić kilka przysiadów itp. Zatem kiedy gracie po raz pierwszy?

Kolorowe kwiaty

Wolicie zabawy plastyczne? Bardzo proszę. Do tej będziemy potrzebowali kredek ołówkowych, kleju Wikol, temperówki i kartek. Temperujemy kredki, a to, co po nich zostaje, czyli ścinki odkładamy na bok, tak by ich nie uszkodzić. Następnie formujemy ścinki po naostrzonych kredkach, aby przypominały kwiaty. Naklejamy przygotowane kwiaty na kartkę. Dorysowujemy do nich łodygi i liście, trawę lub wazon, według uznania. Czy kwiatek będzie ładniejszy, mamy czy taty?

Osiołek

Czy można wspólnie namalować osiołka? A dlaczego nie! Zanim przystąpimy do zabawy, przygotujmy kapcie lub buty, kredki i nożyczki. Przykładamy but do kartki i odrysowujemy go. But kładziemy na kartce w ten sposób, aby przednia część buta, czyli palce były na dole kartki, a pięta na górze. To będzie głowa osiołka. Dorysowujemy do niej oczy, uszy, nos. Dla urozmaicenia można wymieniać się kartką po każdej skończonej czynności, czyli np. po odrysowaniu buta oddajemy kartkę osobie siedzącej obok (mamie) i rysujemy oczy, po narysowaniu oczu przekazujemy kartkę (tacie lub bratu) i tak dalej. Kolorujemy osiołka kredkami i wycinamy.

Propozycje zabaw przygotowało Przedszkole Bystrzaki

Agnieszka Kubiak-Falęcka
Ilość wyświetleń: 3244

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+