Home&Design
25 styczeń 2013
Feng Shui dosłownie oznacza wiatr i wodę, jest starożytną praktyką planowania przestrzeni zgodnie ze środowiskiem naturalnym. W starożytnych Chinach według zasad Feng Shui planowano całe miasta, dziś ty możesz urządzić swoje mieszkanie tak aby skumulować w nim jak najlepszą życiową energię, odpowiadającą za twoją karierę, zdrowie, pieniądze i miłość.
Przedpokój
To przestrzeń, która umożliwia stworzenie dystansu pomiędzy domownikami , a gośćmi. Według zasad Feng Shui lustro w przedpokoju nie powinno wisieć po lewej stronie, a w jego odbiciu nie mogą być widoczne drzwi od łazienki.

Kuchnia
Ważne miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, dające nam życiową energię. Kuchenka powinna znajdować się z dala od zlewu lub lodówki, gdyż są one przeciwstawnymi symbolami żywiołów ognia i wody. Stół powinien być okrągły, Feng Shui lubi łagodne linie – według filozofii przyciągają one pieniądze. Zlewozmywak powinien umiejscowiony przed oknem z ładnym widokiem. Feng Shui zwraca szczególną uwagę na spożywanie posiłków - wyłącznie w wyznaczonym do tego miejscu. Jedzenie przed telewizorem może doprowadzić do oddalenia się od siebie członków rodziny.

Sypialnia
Za zagłówkiem łóżka powinna być ściana, a przed nim wolna przestrzeń, nie możesz mieć przed sobą drzwi lub lustra. Kolor sypialni powinien być łagodny, a światło przytłumione. Wpłynie to na lepsze samopoczucie i ułatwi zasypianie.

photo/furniture.tendzona.com

Pokój gościnny
Unikaj w nim skórzanych mebli, które nie są źródłem dobrej energii. W centralnym punkcie powinien znaleźć się kominek (nie telewizor!). Kolor ścian powinien być biały, żółty lub zielony. Zadbaj, żeby znalazły się w nim żywe kwiaty, najwięcej energii mają peonie i lilie.

Gadżety i porady
Sklepy internetowe oferują nam różne gadżety związane z chińską tradycją, które mają wpływać np. na polepszenie domowego budżetu. Jeśli fascynuje cię Feng Shui możesz znaleźć specjalistę, który pomoże ci rozplanować i umeblować mieszkanie, a nawet doradzić w kwestii położenia domu na działce budowlanej .
Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby każdy domownik czuł się w domu komfortowo i swobodnie. Nie zagracaj mieszkania niepotrzebnymi przedmiotami, dbaj o porządek, a miła atmosfera i pozytywna energia na pewno się w nim znajdzie.

Laura Kunczik
Ilość wyświetleń: 3225

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+