Kosmetyka twarzy
18 luty 2013
Usuwanie kobiecego owłosienia dla wielu z nas jest normą. Obok nóg, pach i wzgórka łonowego likwidować można także widoczny wąsik, który zwyczajnie wygląda nieestetycznie i ujmuje kobiecie sex-appealu.
Sprytne szczypczyki
Wyjątkowo cierpliwe panie mogą pokusić się o wyrwanie włosków przy użyciu pęsety. Jest to zabieg bardzo czasochłonny, ale nie wywołuje żadnych podrażnień. Efekt utrzymuje się średnio przez 3 tygodnie.

Depilacja w tubce
Kobiety, które wyjątkowo źle znoszą ból, mogą zastosować krem do depilacji twarzy. Zaaplikowany preparat powoduje rozpuszczenie keratyny włosów, w konsekwencji czego po zmyciu balsamu, skóra jest idealnie gładka. Kosmetyk nie niszczy jednak cebulek, wobec czego rezultat jest widoczny zaledwie przez tydzień. Ponadto kremy do depilacji mogą powodować uczulenie. Koszt: 10zł.

Zawoskuj się
Błyskawicznym sposobem jest wykorzystanie plastrów z woskiem. Przed przyklejeniem należy rozgrzać je w dłoniach, po dokładnym rozprasowaniu na skórze i zdecydowanym ruchem zerwać. Po zabiegu naskórek może zaczerwienić się. Włoski odrastają po około 3 tygodniach. Koszt: 8 zł.

Jaśniejszy efekt
Alternatywą dla mechanicznego usuwania meszku jest jego rozjaśnienie. W tym celu wystarczy nanieść nad górną wargę specjalnie przeznaczony do tego preparat (do nabycia w perfumeriach) i przemyć naskórek po upływie wskazanego czasu. Nie zaleca się stosowania wody utlenionej, bowiem środek jest mało skuteczny, a ponadto może powodować przebarwienia na skórze. Kuracja jest bezbolesna, może wywoływać reakcje alergiczne, należy ją powtarzać co miesiąc. Koszt: 25 zł

photo/vivolta.com

Pszczeli przysmak
Udaj się na depilację gorącym woskiem. Polega ona na nałożeniu na skórę substancji w optymalnej temperaturze i usunięciu jej przy użyciu specjalnego płótna. Korzystają z niego głównie panie, które boją się samodzielnie oderwać materiał. Efekt utrzymuje się przez 3 tygodnie. Koszt: 15zł.

Słodka pasta
Zabieg z użyciem pasty cukrowej polega na rozprowadzeniu na skórze podgrzanej i ugniecionej w dłoniach masy zgodnie z kierunkiem rośnięcia meszku. Następnie dynamicznie zrywa się ją pod włos. Ból jest mniejszy aniżeli w przypadku aplikacji wosku, na skórze nie pozostają żadne zaczerwienienia ani podrażnienia, efekt utrzymuje się przez 3 tygodnie. Koszt: 30zł.

Postaw na systematykę. Każdy kolejny zabieg należy wykonywać po pojawieniu większości, a nie pojedynczych włosów, ażeby wszystkie usuwać w miarę równomiernie.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 4071

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+