Fitness
20 listopad 2012
Vacu Magic to sprzęt spotykany już niemal w każdym klubie fitness i spa. Bardzo pochlebnymi opiniami cieszy wśród użytkowników, którzy korzystając z opatentowanej i innowacyjnej technologii, mogąc tym samym polepszyć swoją kondycję i wygląd.
Vacu Magic to urządzenie, w którym tradycyjna bieżnia otoczona jest szczelną kapsułą utrzymującą stałe podciśnienie i wykorzystującą promienie podczerwieni IR. Zastosowanie tych rozwiązań w połączeniu z wieloma innymi funkcjami kapsuły zapewnia spektakularne efekty, a także utratę ponad pięć tysięcy kalorii w przeciągu zaledwie trzydziestominutowego zabiegu.

Znaczący dodatek

Vacu Magic jest dostępny na rynku w kilku modelach.


fot. fitnesswell.pl

Każdy z nich oprócz podciśnienia i podczerwieni został wyposażony w szereg innych funkcji takich jak:
  • Aromaterapia - olejki eteryczne poprawiają strukturę skóry przez regenerację naskórka, zmniejszenie cellulitu, rozstępów skórnych, mają także właściwości lecznicze, gdyż działają antyseptycznie, pomagają zwalczać infekcje wirusowe i grzybicze, część z nich wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, olejki wpływają także relaksująco i pobudzająco na umysł
  • Koloroterapia - przywracanie i utrwalanie właściwych proporcji pomiędzy kolorami, innymi słowy jak powinny układać się w organizmie. Ma to pomóc w niwelowaniu problemów z rezerwami energii, odpornością, samopoczuciem.
  • Jonizacja - ujemne jony pobudzają centra, drogi i punkty energetyczne dzięki czemu redukują problemy ze zmęczeniem, sennością, złym samopoczuciem i poprawiają ogólną wydajność psychofizyczną organizmu.
  • Ozonoterapia - właściwości dezynfekujące i utleniające, działają też bakteriobójczo.
  • Elektrostymulacja - zastosowanie prądów elektrycznych umożliwia transport w organizmie niezbędnych substancji w miejsca. Terapia pomaga w utracie zbędnych kilogramów.
  • Bryza - mgiełka rozpylana przez wmontowane dysze przygotowana jest na bazie naturalnej wody destylowanej. Na skórę działa odświeżająco i pobudzająco.
  • Lecznicze promienie kolagenowe LED - równomierne naświetlanie powierzchni skóry twarzy działa na nią dotleniająco, nawilżająco, a także pobudza wzrost włókien kolagenowych, dzięki czemu ustępuje łuszczenie naskórka, wyrównuje się koloryt, poprawia elastyczność skóry oraz zredukują się zmarszczki.

Ćwiczenia ze wspomaganiem

Ludzkie mięśnie wykonując pracę czerpią energię ze spalania tkanki tłuszczowej, w pierwszej kolejności tej najlepiej ukrwionej, która nie odkłada się w dolnych partiach ciała. Podciśnienie w kapsule powoduje efekt ssania skóry, prowadzący do usprawnienia pracy układu krążenia i układu limfatycznego. Podczerwień działa z kolei na skórę rozgrzewająco, wywołując rozszerzenie się naczyń krwionośnych.


fot. slupsk.olx.pl

Dzięki współpracy tych dwóch czynników następuje poprawa ukrwienia skóry oraz podskórnych warstw tkanki tłuszczowej (w takich miejscach jak brzuch, pośladki, uda) i w rezultacie mięśnie podczas wysiłku spalają tłuszcz nagromadzony właśnie w tych częściach ciała. Dodatkowo obydwa rozwiązania wywołujące silny nacisk na skórę pomagają w walce z cellulitem, ujędrniając i wygładzając ciało. Podciśnienie i podczerwień oddziałują też na organizm poprawiając pracę serca i zwiększając pojemność płuc.

Trening na bieżni dobrany indywidualnie (według możliwości kondycyjnych) poprawia kondycję, elastyczność mięśni i przyspiesza proces utraty pochłoniętych kalorii oraz zrzucania zbędnych kilogramów.

Bez zbędnego przygotowania

Do ćwiczenia w Vacu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Tak jak przed każdym wysiłkiem fizycznym wystarczy zjeść lekki posiłek półtorej godziny wcześniej. Nie wymagane jest także specjalne ubranie, należy założyć strój sportowy z krótkimi spodenkami, żeby maksymalnie wystawić ciało na działanie podciśnienia i promieniowania.

Gdy poddajemy się regularnym treningom należy pamiętać o dostarczaniu organizmowi około trzech litrów płynów dziennie oraz przestrzeganiu diety niskotłuszczowej w celu szybszego zredukowania obwodu talii, pupy i ud. Ilość zalecanych zabiegów w kapsule waha się w granicach dziesięć - trzydzieści i jest uzależniona od grubości tkanki tłuszczowej i rozwoju cellulitu. Ćwiczenie w Vacu jest znacznie bardziej męczące aniżeli na innym sprzęcie, dlatego jednorazowy trening nie powinien przekraczać trzydziestu minut, a między kolejnymi treningami należy robić przynajmniej jednodniowe przerwy (mięśnie będą mieć szansę zregenerowania się). Ćwiczenie w kapsule Vacu Magic jest bardzo męczące, dlatego wystarczy szybko maszerować po bieżni wznoszącej się delikatnie ku górze. W czasie półgodzinnego zabiegu zaleca się systematyczne nawadnianie organizmu, przez dostarczenie łącznie około pół litra wody.

Przeciwskazaniami do wykonania treningu są: ciąża, bóle zakrzepowe, choroby układu sercowo-naczyniowego, epilepsja, nie zagojone blizny po operacjach chirurgicznych, nowotwory i guzy.

Vacu Magic niewątpliwie zyskał grono zwolenników, ponieważ umożliwia modelowanie sylwetki i poprawia wygląd ciała w niewiarygodnie szybkim czasie. Co więcej, urządzenie jest skierowane do wszystkich użytkowników, zarówno tych mniej, jak i bardziej aktywnych.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 4257

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+