SPA w Polsce
12 kwiecień 2014
Wraz z upływem okresu zimowego warto zadbać o regenerację naszego organizmu. Nasza kondycja, uroda i samopoczucie w tym czasie ulega „uśpieniu”, dlatego należy odświeżyć formę przed czekającym nas latem. Dla zwolenników polskiego morza to doskonały pretekst, aby udać się tam właśnie na wiosnę.
Oto tylko kilka zalet, jakie dostarczy nam pobyt nad budzącym się do życia polskie wybrzeże.

Odetchnij jodem
Nie od dziś wiadomo, większość leczniczych kurortów znajduje się na wybrzeżach, gdyż właśnie tam w powietrzu znajduje się najwięcej jodu. Jego właściwości medyczne korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. W okresie wiosennym tego pierwiastka w powietrzu jest najwięcej. Pobyt nad morzem sprawi, że nasza skóra obudzi się do życia i stanie się bardziej promienna. Układ odpornościowy zostaje wzmocniony, a nasze komórki przygotują się do intensywnego lata.

Przepiękne widoki tylko wiosną….
Budzące się do życia przepiękne krajobrazy sprzyjają długim wiosennym spacerom. Kurorty, hotele i restauracje intensywnie przygotowują się na letnie oblężenie turystów. Sztormy, które występujące w tym okresie powodują wysyp bursztynów na brzeg, które przepięknie iskrzą się w pierwszych promieniach słońca. Ścieszki rowerowe wzdłuż wybrzeża sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. W powietrzu oprócz świeżego jodu możemy również wywęszyć smakowity zapach świeżo grillowanej rybki. Właśnie w tym czasie możemy zaopatrzyć się w bałtyckiego śledzia bezpośrednio od rybaków, którzy wracają swoimi kutrami z połowów.

photo/mammamija.pl

Zaoszczędź
Jak wiadomo pobyt nad morzem w okresie pozasezonowym jest o wiele tańszy niż w sezonie letnim. Oprócz naładowania swojego organizmu dobrą energią, wypoczniesz, odprężysz się i przede wszystkim sporo zaoszczędzisz. Plan wyjazdu nad polskie morze może być genialną alternatywą na spędzenie majówki w rodzinnym gronie bądź z przyjaciółmi.

Zwłaszcza w okresie wiosennym, wybrzeże oferuje nam nie tylko sporo atrakcji, ale unikniemy nawału turystów, wysokich cen i poparzenia słonecznego. Ponad to prawidłowo przygotujemy swoje ciało i umysł na nadchodzące lato.

Ewa Godlewska

Polecane ośrodki SPA nad morzem:
Arka Medical SPA (Kołobrzeg)
Hotel Wellness Medical SPA Unitral (Mielno)
Hotel Cesarskie Ogrody (Świnoujście)
Dom Zdrojowy Jastarnia Hotel & SPA (Jastarnia)
Lidia Hotel SPA & Wellness (Darłowo)
Marena Wellness & SPA (Międzywodzie)
Hotel Lubicz Wellness & SPA (Ustka)
Ilość wyświetleń: 3507

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+