Włos (się jeży) na głowie
13 marzec 2013
Kobieta z pięknymi, długimi i gęstymi włosami jest postrzegana jako bardziej atrakcyjna. Podobnie są postrzegani mężczyźni. Bujne włosy są bowiem symbolem męskości. Jednak współcześnie zmartwieniem wielu mężczyzn nie jest pielęgnacja bujnej czupryny, lecz jej brak. Na szczęście można temu zaradzić za pomocą przeszczepu włosów.
I włos ci z głowy nie spadnie
Przeszczep włosów jest bardzo prostym zabiegiem i można go opisać w jednym zdaniu. Operacja polega bowiem na przeszczepieniu mieszków włosowych z tylnej części głowy, na tę jej część, gdzie występuje łysienie androgenowe. Zazwyczaj są to czubek głowy i okolice czoła.

Przeszczep włosów jest bezbolesny, ponieważ odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wycina z tyłu głowy pasek skóry z cebulkami włosowymi, a następnie selekcjonuje pęcherzyki włosowe, które będą użyte podczas przeszczepu.

Sadzenie cebulki
Przeszczep włosów odbywa się na podobnej zasadzie co przesadzanie cebuli. Lekarz dosłownie przesadza pobraną cebulkę włosową w określone miejsce na skórze głowy. Podczas jednego przeszczepu można „zasadzić” aż 4000 zespołów mieszkowych.

W zależności od oczekiwań pacjenta i powierzchni, która jest objęta łysieniem, zabieg może trwać nawet 5 godzin.

photo/hairtransplantziering.co.uk

Po zabiegu
W ciągu pierwszych 2-6 tygodni po zabiegu, przeszczepione cebulki muszą się „zakorzenić” w skórze naszej głowy, dlatego należy traktować je delikatnie. Dopiero po kilku miesiącach z przeszczepionych mieszków włosowych kiełkują nowe włosy. Cały proces trwa zwykle 10-12 miesięcy – dopiero po tym okresie możemy się cieszyć gęstą czupryną.

Co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem zaleca się korzystać z produktów zawierających keratynę. Tej drogocennej substancji należy używać także po przeszczepie, ponieważ pomoże ona przyspieszyć wzrost przeszczepionych włosów.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 3438


Google+ Obserwuj w Google+