Domowe SPA
13 październik 2015
Gama produktów do pielęgnacji włosów jest niezliczona. Nie należy jednak zapominać o naturalnych produktach, które znaleźć można we własnej kuchni, a których działanie będzie nie mniej skuteczne.
Oliwa z oliwek
Królowa wśród artykułów wpływających zbawiennie na kondycję włosów. Ma właściwości natłuszczające, zatem idealna będzie dla osób borykających się z nadmiernym przesuszeniem. Regeneruje strukturę włosów, nadaje im blask, a także działa wspomagająco przy takich schorzeniach jak łupież czy łuszczyca. Oliwa jest głównym składnikiem wielu maseczek odżywiających.

Jajko
A przede wszystkim żółtko. Szereg składników odżywczych takich jak witaminy A, B, E czy kwas foliowy wpływa wzmacniająco na kondycję włosa. Dlatego warto po nie sięgnąć przy częstym farbowaniu, suszeniu czy prostowaniu włosów. Jajko odbuduje strukturę łamliwego i cienkiego włosa. Należy pamiętać, że jajko z włosów trzeba zmyć, a nie tylko spłukać.

Cytryna
Ma właściwości rozjaśniające. Doskonale radzi sobie z nadmiarem łojotoku, dlatego też nadaje się do włosów przetłuszczających się. Przy regularnym stosowaniu włosy staną się miękkie oraz gęste.

Awokado
Zawiera mnóstwo witamin, a także kwasów tłuszczowych. Nawilża i regeneruje zniszczone włosy. Owoc przywraca blask, a także pozwala na dłuższe utrzymanie koloru.

photo/allwomanstalk.com

Piwo
Składniki zawarte w piwie nadadzą włosom blask oraz miękkość. Napój regeneruje braki w strukturze włosa i zwiększa nieco jego objętość. Składnik idealny do tworzenia szamponów bądź płukanek. Specyficzny zapach nie utrzymuje się na włosach po zmyciu.

Nadia Felix
Ilość wyświetleń: 4188

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+