Zabiegi
19 luty 2013
Kiedy rano patrzymy w lustro, często widzimy krajobraz jak po bitwie: „podkowy”, przebarwienia, zaczerwienienia i sińce pod oczami. W żadnym wypadku nie należy przymykać na ten problem oczu, tylko jak najszybciej udać się do specjalisty, który sprawi, że będziemy mogły się cieszyć promiennym spojrzeniem. Warto więc wiedzieć, co oferują współczesne gabinety medycyny estetycznej.
Blepharoplastyka powiek dolnych
Podczas operacji, która jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, chirurg wykonuje nacięcie milimetr pod rzęsami dolnymi. Następnie oddziela skórę od mięśni powiek, wycina jej nadmiar i usuwa tkankę tłuszczową.
Na efekty zabiegu czeka się ok. 3 tygodni – wtedy schodzi zasinienie i opuchlizna pooperacyjna. Po tygodniu konieczna jest kolejna wizyta u lekarza w celu zdjęcia szwów, co oznacza ryzyko wystąpienia niewielkich blizn.
Cena: od 4 do 6 tyś. zł.

Lipoliza iniekcyjna
Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę powiek dolnych fosfatydylocholiny. Preparat ten rozpuszcza nagromadzony pod oczami tłuszcz, który następnie jest wydalany w procesie oczyszczania organizmu z toksyn.
Po nakłuwaniu mogą pojawić się lekki obrzęk i zaczerwienienie skóry, które ustępują już po 5 dniach.
Cena: od 300 do 1200 zł (zależy od ilości zużytego preparatu).

Laser frakcyjny
Ciepło, które jest emitowane przez laser, usuwa komórki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Dzięki temu następuje stymulacja do produkcji kolagenu i nasza skóra pod oczami staje się bardziej elastyczna. Dodatkowo laser usuwa nieestetyczne przebarwienia i zamaszki.
Cena: ok. 600 zł.

Kwas hialuronowy
Zabieg polega na śródskórnym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Dzięki temu wypełniaczowi następuje wymodelowanie powiek dolnych, tzn. wgłębienia znikają, a poziom skóry pod oczami wyrównuje się z poziomem skóry policzków.
Ponadto dzięki zabiegowi można zmniejszyć widoczność zmarszczek lub całkowicie je zlikwidować.
Cena zależy od ilości zużytego preparatu i wynosi od 650 do 1200 zł.

photo/health.ninemsn.com.au

Thermwhitelift
Ultradźwiękowe fale, które są emitowane przez specjalne urządzenie, docierają do skóry pod naszymi oczami na głębokość ok. 4 cm. Dzięki falom następuje wzrost temperatury w głębszych warstwach tkanki skórnej, czego konsekwencją jest przyspieszenie przemiany materii. W ten sposób dochodzi do usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej.
Zabieg jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny. Jest jedno „ale”. Aby uzyskać oczekiwane efekty, należy wykonać ok. 5 zabiegów.
Cena: ok. 650 zł (pakiet 5 zabiegów).

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 6121

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+