Kosmetykopedia
3 grudzień 2013
Każda z nas pragnie uwodzić spojrzeniem spod gęstych, podkręconych do nieba rzęs. Tymczasem natura nie wszystkie panie obdarzyła tym atrybutem kobiecości w tak efektownym wydaniu. Nasz spryt jednak podpowiada jak to zmienić!
Sztuczne rzęsy pięknie powiększają oczy, nadają spojrzeniu wyrazu i wykańczają elegancki wieczorowy makijaż. Dlatego jeśli czeka Cię wyjątkowe wyjście lub po prostu masz ochotę na efektowny look, pomyśl o tym niezwykłym dodatku...

Z pewnością zadajesz sobie pytania: „Jakie rzęsy wybrać”, „Jak je przykleić i potem usunąć?”, „Czy na pewno będą trwałe?” Jeśli zwrócisz uwagę na kilka szczegółów, błyskawicznie pozbędziesz się wszelkich obaw.

Po pierwsze, przed zakupem dokładnie przyjrzyj się paskowi, do którego są przymocowane włoski. Najlepiej by był on przezroczysty i elastyczny, co nada naturalnego charakteru oku i zapobiegnie odklejaniu się rzęs. Pamiętaj też, że najkorzystniej wyglądają pojedyncze kępki.

Po drugie, wybierz raczej rzęsy subtelniejsze niż te gęste, ciężkie, plastikowe o idealnej długości i grubości włosków. Wyglądają bardzo sztucznie i będziesz cały czas czuć ich obecność, zamiast skoncentrować się na przyjemnościach. Poza tym, syntetyczne włókno odbijając światło znacznie odróżnia się od naturalnych rzęs, co tworzy nienaturalny efekt. Znacznie lepsze są rzęsy wykonane z prawdziwych włosów ludzkich. Nie obawiaj się ich stosowania! Włoski są sterylizowane i barwione na naturalny kolor rzęs. W rzeczywistości nie da się ich odróżnić od prawdziwych.

Aby uniknąć podrażnień oczu, wybierz wysokiej jakości klej. Przed jego użyciem wykonaj próbę uczuleniową na nadgarstku, najlepiej 24 godziny przed planowanym założeniem rzęs. Podczas naklejania klej będzie biały, następnie stanie się niewidoczny.

photo/zalotka.pl


Oto praktyczne wskazówki jak przykleić sztuczne rzęsy.
1. Przyciemnij naturalną linię rzęs za pomocą kredki, eyelinera lub cienia do powiek.
2. Starannie wytuszuj, a następnie rozczesz swoje naturalne rzęsy. To ważne, ponieważ jeśli zaczniesz malować je po przyklejeniu sztucznych, nie będą się one nadawały do ponownego użytku.
3. Delikatnie wyjmij sztuczne rzęsy z opakowania. W razie potrzeby przytnij je odrobinę, by idealnie pasowały do Twojego kształtu oka oraz swoich preferencji. Postaraj się rozpocząć przycinanie od zewnętrznej strony.
4. Przyłóż rzęsy do oka, by dokonać ostatnich poprawek. Będą wyglądały najlepiej, gdy zaczną się ok.1-2mm przed krawędzią rogówki (wewnętrzny kącik) i skończą 1-2mm przed zewnętrznym kącikiem. Pozwoli to uniknąć efektu „smutnego oka” oraz odklejania się rzęs.
5. Czas na naklejanie! Przytrzymaj rzęsy pęsetą lub palcami i nałóż klej wzdłuż paska. Odrobinę więcej powinno się znaleźć na końcach. Odczekaj pół minuty, aż klej nabierze lepkiej konsystencji. Jeśli spróbujesz nakleić rzęsy przed upływem tego czasu może się zdarzyć, że od razu odpadną.
6. Za pomocą pęsety umieść sztuczne rzęsy tuż nad nasadą naturalnych. Najpierw przyklej środek, a następnie kąciki. Dociśnij je lekko za pomocą pęsety.
7. Klej po kilku minutach stanie się całkowicie niewidoczny. Gdyby były z tym problemy przyciemnij miejsce styku rzęs odrobiną eyelinera.

photo/przedluzanierzes-warszawa.pl


Zdjęcie sztucznych rzęs jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy lekko pociągnąć za nie w zewnętrznym kąciku oka i przesuwać paseczek w kierunku wewnętrznego. Jeśli na powiece pozostaną resztki kleju, zmyj je płynem micelarnym lub oliwką. Możesz też przyłożyć do powiek wacik nasączony w kosmetyku, odczekać pół minuty aż klej się rozpuści i wtedy usunąć sztuczne rzęsy. Te naturalne oczyścisz, delikatnie wyciągając pozostałości kleju spomiędzy włosków za pomocą pęsety lub palcami.

Tekst: A.T., pochodzi ze strony: www.beautybook.pl

Ilość wyświetleń: 6365

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+