Domowe SPA
29 styczeń 2013
Wielokrotnie słyszałaś, że sen to zdrowie. Gdy śpisz twój organizm odpoczywa i relaksuje się po ciężkim dniu. Odpowiednia ilość snu wpływa na twoją sprawność fizyczną i umysłową oraz na samopoczucie. Nie wiedziałaś pewnie jednak, że krótki sen może też pogłębić proces starzenia się skóry.
Doktor Nicholas Perricone, lekarz dermatolog z Wielkiej Brytanii twierdzi, że kiedy ciału brakuje snu, produkuje nadmierną ilość kortyzolu, hormonu, który uszkadza komórki skóry. Gdy potocznie mówiąc „zarywasz noc” twoja skóra jest poszarzała, matowa i nie wygląda zdrowo. Dlatego tak ważne jest codzienne wysypianie się (co dla każdego oznacza odpowiednio inną ilość snu), aby ciało mogło zamiast niechcianego kortyzolu syntetyzować hormon wzrostu, który pomoże skórze utrzymać odpowiednią grubość, elastyczność i spowolni procesy jej starzenia.

Z kolei według znanego w Bostonie chirurga Bellingham Herald, to nie właściwa pozycja podczas snu może powodować, iż osoby będą wyglądały na starsze niż są w rzeczywistości. Niektóre ułożenia głowy lub spanie na szorstkiej poduszce mogą spotęgować powstawanie zmarszczek. Gdy rano na twarzy widzisz odciśniętą poduszkę możesz być pewna, że z czasem, taka „zmarszczka” może na stałe zostać w górnej warstwie skóry i nie zniknąć po wstaniu z łóżka. Warto zatem, byś zaopatrzyła się w poduszkę z miękkiej tkaniny np. satyny, czy jedwabiu.

photo/womenshealthmag.com

Spanie na boku prowadzić może do powstawania zmarszczek na policzkach i brodzie, czy tzw. zmarszczki w kształcie litery V w zagłębieniu między piersiami. Śpiąc na brzuchu nieuchronnie doprowadzisz do pomarszczonego czoła. Najlepszym rozwiązaniem jest spanie na plecach, wówczas głowa może się swobodnie poruszać, nie jest niczym ograniczona, a twarz nie jest do niczego przyciśnięta.

Wspomagając produkty kosmetyczne, których używasz takimi sztuczkami, jak właśnie odpowiednia pozycja podczas snu sprawisz, iż twoja skóra dłużej zachowa zdrowy i młody wygląd.

Anna Pytel
Ilość wyświetleń: 4121

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+